Kaune nebeliks naktinės prekybos alkoholiu

Kauno miesto taryba pritarė policijos ir vietinių gyventojų prašymams imtis griežtų apribojimų dėl vietų, kuriose naktimis parduodamas alkoholis. Kaune tokių vietų yra 14, tačiau nuo šiol alkoholiu prekiauti jos galės tik dienos metu, nuo 10 iki 14 val. Vadinasi, gyventojai nebekentės nuo triukšmo, muštynių ir kitų viešosios tvarkos pažeidimų greta tokių vietų.

Kauno miesto policija, seniūnijos ir gyventojų bendruomenės savo nusiskundimuose atvirai pripažįsta, kad iki šiol nepažabotos naktinės alkoholio prekyvietės galutinai perpildė jų kantrybės taurę. Kauniečiai be užuolankų tai vadina grėsme jų pačių saugumui.

Pasak Kauno apskrities policijos viršininko Dariaus Žukausko, įvedus apribojimus policijos pareigūnai turės daugiau galimybių suteikti pagalbą kitiems miesto gyventojams.

„Kaune veikia per dešimt naktinių barų, kurie apsimeta viešojo maitinimo įstaigomis ir kuriuose vyksta prekyba alkoholiu, neretai netgi pažeidžiant įstatymus. Atitinkamai ir viešosios tvarkos pažeidimai itin dažnai fiksuojami būtent ten. Vien per praėjusius metus į šiuos barus bei jų prieigas mūsų pareigūnai vyko beveik 400 kartų. Įvedus griežtus prekybos apribojimus, tikimės, sumažės ir policijos iškvietimų bei nusikalstamų veikų, todėl pareigūnai tuo metu galės dar operatyviau skubėti į pagalbą kitiems kauniečiams, kuriems jos tuo metu galbūt reikės labiau“, – sakė D.Žukauskas

Policijos įvykių suvestinės tik patvirtina niūrią tiesą: prie alkoholiu prekiaujančių barų ir kavinių tarp neblaivių klientų nuolat kyla konfliktinės situacijos. Kartais tokie neramumai kartojasi net po kelis kartus per parą, o juose nukenčia ir niekuo dėti praeiviai bei aplinkiniai gyventojai.

Naktinės alkoholio prekyvietės dėl aplaidžios savo veiklos dažnai sulaukia priekaištų ne tik iš viešosios tvarkos sergėtojų, bet ir kitų kontroliuojančių institucijų. Kai kuriose iš jų nė neįrengtos normalios virtuvės, taigi maisto ruoša apskritai vyksta tik panaudojant pusfabrikačius.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Petras Kliučinskas pripažįsta, kad maždaug kas antroje kavinėje ar bare aptinkama grubių sanitarinių ir higienos pažeidimų.

Gėrimai laikomi tualeto tambūre, pasibaigęs alaus galiojimo terminas, kryžminė tarša, nesutvarkytos sandėliavimo patalpos, netvarkingi šaldytuvai, aplaidžiai tvarkomos atliekos, bet kur padėti darbuotojų asmeniniai daiktai. Visa tai yra pažeidimai, dėl kurių įstaigos nė negali tęsti veiklos.

 

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus