Kėdainių rajone visiškai sudegė gausios šeimos namas: liko net be dokumentų

Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Ažytėnų kaime šeštadienį vakare kilo gaisras, visiškai supleškėjo tvarkingos daugiavaikės šeimos gyvenamasis namas. Šeimos draugai ir bendruomenė nedelsiant kreipėsi pagalbos, nes padegėliai prarado viską. Ugnis prarijo net dokumentus.

Gausi šeima

„Rinkos aikštei“ nelaimės ištiktos šeimos draugai ir artimieji pasakojo, jog name gyveno Gintautas ir Vilma Jarmalavičiai bei trys jų atžalos – nepilnamečiai sūnūs. Dar trys vyresnės dukros gyvena atskirai, yra susikūrusios savo gyvenimus. Viena užsienyje, kita studijuoja, o vyriausioji gyvena Raseinių rajone.

Kai įvyko nelaimė, sodybos šeimininkai su dviem jaunesniaisiais sūnumis viešėjo Raseinių rajone pas vyriausiąją dukrą. Namuose buvo tik vyriausiasis sūnus.

Rijo liepsnos

Vaikinas, pakūręs ugnį, kažkur trumpam išbėgo, o sugrįžęs išvydo namą ryjančias liepsnas. Netrukus į nelaimės vietą jau skubėjo specialiosios tarnybos. Laimei, medikų pagalbos niekam neprireikė, bet mūrinį gyvenamąjį namą ugnis prarijo visiškai.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams namas jau degė atvira liepsna, ugnis buvo išplitusi, tad jos sustabdyti buvo neįmanoma. Iš namo liko tik nuodėguliai.

Bendruomenė – neabejinga

Vieni iš pirmųjų pagalbos į kaimo žmones kreipėsi vietos bendruomenės atstovai. Jie išplatino skubų pranešimą.

„Vėlai vakare Ažytėnuose visiškai sudegė gyvenamas namas, kuriame gyveno Jarmalavičių šeima. Jie liko be nieko. Nei daiktų, nei dokumentų. Sudegė viskas. Patiems šeimos nariams, duok, Dieve, nieko neatsitiko, nes buvo išvykę. Nuo tokios nelaimės neapsaugotas niekas. Ugnis pasiima viską. Šeimai bus reikalinga pagalba. Tikimės, kad suremsime pečius ir padėsime. Juk nei puodelio, nei šaukštelio, nei žaislo, nei rūbo… Įsivaizduokime save jų vietoje, ir suprasime, kaip tai yra sunku. Manau, jie patys dar to pilnai nesuvokia. Bet labai prašome kaimo gyventojų pagalbos. Ar tai finansiškai, ar daiktais. Patys pagalvokite, kuo galite padėti. Dėl paramos dar pasitarsime. Dar neaišku, kur jie gyvens ir ko reikės. Tik viena aišku, kad reikės visko. Iš anksto dėkojame“, – teigiama Ažytėnų kaimo bendruomenės pranešime.

Laikiname prieglobstyje

Artimieji pranešė, kad pedegėliams bus reikalinga bet kokia pagalba. Reikės drabužių vyrui ir moteriai bei 3-ejų, 7-erių ir 17-os metų berniukams. Taip pat reikalingi elementarūs buities reikmenys, buitinė technika, baldai.

„Dėkojame žmonėms už pagalbą. Jų dosnumas – beribis. Jau sulaukėme siūlymų iš žmonių, galinčių dovanoti šaldytuvų ir stalų, bet nenorime susigriebti visko. Paimsime tik tai, ko šeimai labiausiai reikia.

Kol kas nelaimės ištiktieji prisiglaudę laikinoje vietoje. Visi klausimai dar sprendžiami. Negalime net sąskaitos nurodyti, į kurią žmonės galėtų paaukoti, nes viskas sudegė. Viskas. Kai tik bus galimybė, viską pranešime. Dėl konkretesnės pagalbos galite susisiekti telefonu 8 687 91 092“, – informavo nukentėjusiųjų giminaitis.

Padėjo, kas galėjo

Kėdainių rajone tai jau antras panašus atvejis, kai ugnis visiškai suniokoja šeimos gyvenamąjį namą.

Praėjusių metų spalio 1 dieną gaisras kilo Dotnuvos seniūnijos Plinkaigalio kaimo Žiedupės gatvėje. Tuomet ugnis taip pat sunaikino viską. Name gyvenusi šeima su vaikais liko kaip stovi. Laimei, namo savininkė, gelbėdama savo turtą, nukentėjo nestipriai.

Po nelaimės visiems buvo didelis šokas, išgąstis ir nežinia. Ir tik dėl didelių šeimos pastangų, aplinkinių paramos ir pagalbos šeima po truputį stojasi ant kojų.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus