Kinija ragina JAV ir Šiaurės Korėją kuo greičiau pradėti derybas

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas), paskambinęs savo kolegai amerikiečiui, paragino Jungtines Valstijas ir Šiaurės Korėją pradėti derybas „kuo greičiau“, pranešė penktadienį Kinijos žiniasklaida.

JAV lyderiui sutikus susitikti su Kim Jong Unu (Kim Čen Unu), Xi Jinpingas gyrė prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) „pozityvų nusiteikimą“ siekti politinio sprendimo Korėjos pusiasalyje, pažymi naujienų agentūra „Xinhua“.

„Aš tikiuosi, kad Jungtinės Valstijos ir Šiaurės Korėja galėtų susisiekti ir pradėti dialogą kuo greičiau ir stengtis gauti pažangių laimėjimų“, – sakė Kinijos prezidentas.

D. Trumpas ketvirtadienį sutarė dėl istorinio pirmojo susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu iki gegužės. Stulbinantis posūkis Amerikos griežtame požiūryje į branduolinį ginklą plėtojančią Šiaurės Korėją.

Xi Jinpingas sakė D. Trumpui, kad pasiryžimas siekti denuklearizacijos „teisingu dialogo keliu“ yra teigiamas dalykas.

Anksčiau šią savaitę Seulo nacionalinio saugumo patarėjas grįžo po derybų Pchenjane, užsitikrinęs susitarimą, kad balandžio pabaigoje bus surengtas abiejų Korėjų viršūnių susitikimas, taip pat Šiaurės pažadą užbaigti savo branduolinę programą, jeigu jai būtų suteikta saugumo garantijų

Kinijos prezidentas sakė D. Trumpui, kad ir pati Kinija yra „tvirtai pasiryžusi siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos“.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus