Klampiose rungtynėse triumfavęs „Žalgiris“ pratęsė „Valencios“ agoniją Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ tęsia fantastišką seriją Eurolygoje. Kauniečiai iškovojo jau ketvirtąją pergalę paeiliui bei pakilo net į 4-ąją vietą turnyrinėje lentelėje.

„Žalgiris“ išvykoje 71:63 (19:16, 15:20, 20:10, 17:17) palaužė Valensijos „Basket“ bei iškovojo jau 9-ąją pergalę šį sezoną.

Klampiose rungtynėse kauniečiai pirmavo didžiąją dalį laiko, o lemiamą pranašumą susikrovė po kiek sėkmingesnės trečiojo kėlinio pradžios. Rungtynių pabaigoje šeimininkams po 7:0 laimėtos atkarpos buvo pavykę priartėti iki 4 taškų (61:65), bet du Vasilije Micičiaus ir Artūro Milaknio tolimi metimai nubraukė bet kokias Ispanijos čempionų viltis.

„Laimėjome per kraują ir prakaitą. Tai tokia pergalė, kokia man patinka“, – iš karto po dvikovos sakė treneris Šarūnas Jasikevičius.

Fantastišką gruodį išgyvenantis „Žalgiris“ šį mėnesį dar nepralaimėjo, o dėka Tel Avivo „Maccabi“ pergalės prieš Stambulo „Fenerbahce“ sugebėjo aplenkti praėjusio sezono čempionus bei likus vienam turui iki pirmojo rato pabaigos pakilti į Eurolygos geriausiųjų ketvertą.

Laimėti kauniečiams nesutrukdė net vienos prasčiausių Kevino Pangoso sezono rungtynių. Gynėjas per 16 min. pelnė vos 3 taškus (1/4 metimai) bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Blankų ekipos vedlį kompensavo net penki žaidėjai surinkę dviženklį taškų skaičių, o labiausiai išsiskyrė jį dažniausiai įžaidėjo pozicijoje pavaduojantis V. Micičius.

„Valencia“: Erickas Greenas 14, Bojanas Dubljevičius 11 (10 atk. kam.), Aaronas Doornekampas 9.

„Žalgiris“: Vasilije Micičius 16, Paulius Jankūnas (11 atk. kam.), Artūras Milaknis ir Aaronas White’as po 11, Brandonas Daviesas 10.

Mačo eiga:

Rungtynių pradžia daugiau nei 20-čiai minučių buvo nukelta dėl techninių nesklandumų. Sugedus laikrodžiui virš vieno iš krepšių buvo nuspręsta keisti visą krepšio konstrukciją.

Priverstinė pertrauka, atrodo, gerokai išmušė komandas iš vėžių. Itin klampiai prasidėjusiame mače dauguma metimų skriejo pro šalį, o „Žalgirį“ gelbėjo sėkmingas Brandono Davieso žaidimas po krepšiu (2:10). Antroje kėlinio pusėje kauniečių gyvybę palaikė 7 taškus pelnęs Paulius Jankūnas, bet šeimininkams pavyko priartėti (16:19).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Valencia“ jau buvo perėmusi kontrolę (26:23), bet kauniečiai nesutriko ir vedami Vasilije Micičiaus vėl susigrąžino pranašumą (26:27). Kėlinio pabaigoje kiek tiksliau sužaidė ispanai, po pirmosios rungtynių pusės įgiję 2 taškų persvarą (36:34).

„Žalgiris“ itin solidžiai pradėjo trečiąjį ketvirtį. Puolime kur kas sklandžiau veikęs žalgirietiškas mechanizmas spurtavo 11:3 ir antrą kartą rungtynėse pabandė nutolti (39:45). Itin fizišku ir klampiu žaidimu pasižymėjusiame kėlinyje „Valencia“ šaudė metimus pro šalį, o kauniečiai po Kevino Pangoso pirmojo tritaškio ir Edgaro Ulanovo taškų atitolo rekordiniu atstumu (42:51).

Ketvirtąjį kėlinį antruoju tolimu savo metimu pradėjo Artūras Milaknis, o „Žalgiris“ kelis sykius turėjo ir 11 taškų pranašumą. Įpusėjus ketvirčiui persvara siekė 9 taškus (54:63). „Valencia“ į paskutinį šturmą pakilo likus kiek daugiau nei 3 minutėms, kai po penkių taškų paeiliui priartėjo iki 59:65. Puolime vienoje atakoje po kitos pasižymėti nepavyko P. Jankūnui, o šeimininkai priartėjo taip arti, kaip nebuvo nuo trečiojo kėlinio pradžios (61:65). Vis dėlto, po minutės pertraukėlės po tritaškį pataikė V. Micičius ir A. Milaknis (61:71), o rungtynių baigtis tapo aiški.