Lavrovas: Rusija, „žinoma, išsiųs“ kažkiek britų diplomatų

Maskva, reaguodama į Londono sprendimą dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimo išsiųsti 23 rusų diplomatus, išvarys kažkiek britų diplomatų, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Žinoma, taip“, – atsakė S. Lavrovas, žurnalistų paklaustas, ar Maskva tuo pačiu atsakys į Rusijos diplomatų išvarymą, apie kurį paskelbė britų ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei).

S. Lavrovas kalbėjo Kazachstano sostinėje Astanoje, po derybų Sirijos klausimu su Irano ir Turkijos užsienio reikalų ministrais.

Ketvirtadienį S. Lavrovas sakė, kad Maskva atsakydama „greit“ išsiųs iš šalies tam tikrą skaičių britų diplomatų.

Rusijos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad jo šalis neturi motyvo taikytis į S. Skripalį, bet užsiminė, kad kiti gali pasinaudoti šiuo apnuodijimu ir „komplikuoti“ Pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje.

Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau sakė, kad Vladimiras Putinas nuspręs dėl atsako Londonui, „labiausiai atitinkančio Maskvos interesus“.

Neįprastame bendrame pareiškime Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos ir JAV lyderiai ketvirtadienį pasmerkė S. Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą, pavadinę jį „išpuoliu prieš JK suverenumą“.

Tarptautiniam skandalui plečiantis, S. Skripalis ir jo duktė tebėra kritinės būklės. Jie kovo 4 dieną Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje pagaminta kovine chemine medžiaga „Novičiok“.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus