Lietuvos ledo ritulininkai pasaulio čempionate patyrė antrąjį pralaimėjimą

Didžiojoje Britanijoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyro ketvirtosiose rungtynėse penktadienį Lietuvos rinktinė 2:6 (0:1, 2:2, 0:3) pralaimėjo Japonijos komandai ir patyrė antrąją nesėkmę.

Japonijos rinktinė į priekį išsiveržė trečiąją min., kuomet pasižymėjo Makuras Furuhašis (Makuru Furuhashi). Vėliau rezultatas iki antrojo kėlinio nepakito. 22-ąją min. rezultatą išlygino Lietuvos ledo ritulio talentas Emilijus Krakauskas, bet jau 24-ąją min. japonus vėl į priekį išvedė Daisukė Obara. Dar po pusantros minutės rezultatas vėl tapo lygus, o lietuvių gretose pasižymėjo jaunasis Markas Kaleinikovas.

33-iąją min. Lietuvos rinktinės vartininkas Artūras Pavliukovas nesėkmingai bandė prispausti ritulį ir japonas Kenta Tagakis trečią kartą išvedė japonus į priekį. Trečiajame kėlinyje aikštėje dominavo Japonijos ledo ritulininkai, pelnę tris įvarčius be atsako. Tiksliais smūgiais pasižymėjo Jušis Nakajašakis (Yushi Nakayashiki, 48), K. Tagakis (48) ir Go Tanaka (55).

Lietuvos ledo ritulininkai į vartus smūgiavo 27 kartus, japonai – 42.

Geriausiu žaidėju Lietuvos komandoje paskelbtas Mindaugas Kieras.

Paskutines rungtynes lietuviai žais šeštadienį su Kroatijos rinktine. Šio susitikimo laimėtojai iškovos bronzos medalius.

Lietuvos rinktinė su 6 taškais grupėje užima trečiąją vietą. Japonai su maksimaliais 12 taškų tapo lyderiais, bet juos dar gali pasivyti rungtynėmis mažiau žaidę šeimininkai britai. Turnyro nugalėtoja iškops į I diviziono A grupę.