Liuksemburgas taps pirmąja nemokamo viešojo transporto valstybe

Liuksemburgas taps pirmąja pasaulyje visiškai nemokamo viešojo transporto valstybe.

Nuo 2019-ųjų vasaros Liuksemburge neliks bilietų kelionėms traukiniais, autobusais ir tramvajais, praneša britų britų nacionalinis dienraštis „The Guardian“.

Liuksemburgas – to paties pavadinimo hercogystės sostinė – kenčia nuo didžiausių pasaulyje automobilių spūsčių. Miestas turi tik 116 tūkst. nuolatinių gyventojų, tačiau jame dirba apie 400 tūkst. užsieniečių. Tyrimų duomenys rodo, jog užpernai vairuotojams eismo kamščiuose šiame mieste teko praleisti vidutiniškai po 33 valandas.

Nors visa ši valstybė turi vos 600 tūkst. gyventojų, dar beveik trečdalis tiek žmonių kasdien atvyksta į darbą iš Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos.

Šią vasarą Liuksemburgo vyriausybė leido nemokamai keliauti viešuoju transportu iki 20 metų amžiaus žmonėms, o visiems priemiestinio viešojo transporto keleiviams nustatė 2 eurų už dviejų valandų trukmės kelionės kainą. Tai reiškia, kad Liuksemburgo valstybėje, kurio plotas neviršija 2,6 tūkst. kvadratinių kilometrų, už tiek viešuoju transportu galima nuvykti beveik bet kur.

Nemokamu viešąjį transportą pavertęs Liuksemburgas sutaupys, atsisakydamas išlaidų bilietų tikrinimui, rašo „The Guardian“.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus