May gali atidėti gruodžio 11-ąją planuojamą balsavimą dėl „Brexit“ – britų spauda

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) gali atidėti gruodžio 11-ąją parlamente numatytą balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo su Briuseliu, sekmadienį pranešė britų leidinys „The Sunday Times“.

Kai kurie jos patarėjai ir ministrai mano, jog apie atidedamą balsavimą ji gali paskelbti jau pirmadienį.

Pasak leidinio, Th. May planuoja nuvykti į Briuselį ir čia susitiksiančius Europos Sąjungos (ES) vadovus pamėginti įtikinti sušvelninti susitarimo sąlygas.

Plačiai manoma, kad Didžiosios Britanijos parlamentas gruodžio 11 dieną atmes Th. May vyriausybės pasiektą susitarimą su Bendrija, o Europos Sąjunga nuolat pabrėžia, jog nėra jokio „plano B“. Kai kurie iš Th. May labiau ištikimų ministrų jau rengia planus dėl naujo referendumo, pažymėjo „The Sunday Times“.

Leidinio duomenimis, Th. May pamėgins dar kartą surengti derybas su Briuseliu ir bandys išsiderėti susitarimą, kuris labiau tenkintų britus.

Tuo tarpu britų laikraštis „The Independent“ vėliau pranešė, kad Dauningo gatvė paneigė, jog balsavimas bus atidėtas. Leidinio cituojamas atstovas spaudai pareiškė, kad „balsavimas įvyks antradienį“.

Dvidešimt septynių ES valstybių ir vyriausybių vadovai lapkričio 25 dieną įvykusiame neeiliniame ES aukščiausiojo lygio susitikime patvirtino susitarimą dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Bendrijos ir politinę deklaraciją dėl būsimų santykių.

Dabar dėl „Brexit“ susitarimo projekto turės balsuoti Didžiosios Britanijos ir Europos parlamentai.

Planuojama, kad balsavimas Didžiosios Britanijos parlamente įvyks gruodžio 11 dieną, o šalis iš ES išstos 2019 metų kovo 29-ąją.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus