Medikai netikėjo, kad su širdimi išorėje gimusi mergaitė išgyvens: siūlė nutraukti gyvybės palaikymą, bet įvyko stebuklas

Mergaitė, kuriai vos gimus prireikė skubios, Jungtinėje Karalystėje niekada prieš tai neatliktos operacijos, išgyveno. Kūdikis gimė su ypač retu sutrikimu, kai širdis vystosi kūno išorėje. Vanellope Hope Wilkins gimė su išorėje išsivysčiusia širdimi ir dalimi skrandžio. Tai – ypač reta diagnozė, pasitaikanti aštuoniems vaikams iš milijono, o šansai išgyventi – itin maži, tik 10 proc.

Glenfieldo ligoninės gydytojai Leicesteryje manė, kad mergaitės išgelbėti neįmanoma. Širdies chirurgas tėvams rekomendavo nutraukti vaiko gyvybės palaikymą, tačiau naujagimės motina Naomi Findlay atmetė tokią galimybę.

Istorinę operaciją su 50 žmonių pagalba atlikusi vaikų širdies chirurgė Frances Bu’Lock teigė, kad vaiko šansai išgyventi buvo labai maži. Gydytoja pasakojo tokį atvejį mačiusi tik vieną kartą per savo 20 metų karjerą, tačiau tąkart kūdikio motina nusprendė nėštumą nutraukti.

Praėjus vos valandai po Venellope gimimo jai atliktos trys operacijos. Vaiko širdis ir dalis skrandžio sugrąžinti į kūnelį, sukurti dirbtiniai šonkauliai. Šiuo metu atrodo, kad ši operacija – pirma sėkminga tokio pobūdžio operacija Jungtinės Karalystės medicinos istorijoje.

Panašu, kad lapkričio 22 d. gimusios mergaitės būklė, nepaisant jos diagnozės, yra visiškai normali.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus