Minios žmonių į paskutinę kelionę palydėjo operos solistą Virgilijų Noreiką

Antradienį Vilniaus Antakalnio kapinėse palaidotas vienas žymiausių Lietuvos operos solistų Virgilijus Noreika.

Laidotuvės vyko Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje. Čia maestro ir atgulė amžinojo poilsio.

A. Noreiką iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, kur jis buvo pašarvotas, į kapines lydėjo gausus būrys artimųjų, kolegų, mokinių ir gerbėjų. Procesija judėjo pro Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, kur jis yra dėstęs, čia jį pagerbė ant mokyklos laiptų išsirikiavusi įstaigos bendruomenė.

Prie kapo prisiminimais apie V. Noreiką dalijosi solisto mokiniai, kolegos, draugai bei artimieji.

Mintimis apie V. Noreiką dalijosi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Jos teigimu, maestro labai trūks, tačiau išeidamas V. Noreika „palieka ne didžiulę tuštumą, o didžiulę plačią erdvę, kurią jis atvėrė Lietuvos operai“.

V. Noreikos mokinys dainininkas Edgaras Montvidas savo ruožtu dėkojo V. Noreikai, kad išmokė būti aristokratu scenoje.

Kalbėjęs veliono brolis smuikininkas Eugenijus Paulauskas dalijosi prisiminimais iš vaikystės ir vėlesnių metų, jo teigimu, talentą muzikai jie abu paveldėjo iš mamos Marcijonos Noreikienės.

„Jo negali nebūti, jis palieka tiek daug, kad ne tik dabartiniams žmonėms, bet daugeliui žmonių bus galima jo klausytis, mokytis, žiūrėti, stebėti“, – kalbėjo jis.

82-ejų V. Noreika mirė šeštadienio rytą.

Surengė šimtus solinių koncertų

Jis dainavo daugelyje pasaulio teatrų scenų: Maskvos didžiajame teatre (daugiau kaip 50 kartų), Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus „Grand Opera“, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Sofijos, Belgrado, Budapešto, Bukarešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos, Kijevo, Minsko, Talino, Rygos, Čikagos lietuvių operoje ir kitose scenose.

Solistas sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų, surengė daugiau kaip 700 solinių koncertų.

V. Noreika Operos ir baleto teatro solistu tapo 1957 m. 1975–1991 m. buvo šio teatro direktorius, meno vadovas. Pirmasis iš pokario Lietuvos solistų stažavosi Milano teatre „La Scala“.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje V. Noreika pradėjo dėstyti 1976 m. Tarp jo mokinių yra Edgaras Montvidas, Merūnas Vitulskis, Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), Tomas Pavilionis, Laimonas Pautienius, Arūnas Malikėnas, Sergejus Larinas, Algirdas Janutas, Liudas Norvaišas, Eugenijus Chrebtovas, Audrius Rubežius, Jonas Sakalauskas, Arvydas Markauskas, Bronius Tamašauskas, Mindaugas Žemaitis.

V. Noreika yra pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp jų – 2010 m. įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija „Už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą“, taip pat įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius, Estijos „Baltosios žvaigždės“ ordinas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus