Ministras Linas Kukuraitis pasiaiškino dėl visuomenę įsiutinusios nuotraukos

Apie Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją jau kurį laiką plaka liežuviai. Tiesa, ne iš gerosios pusės. Pirma žiniasklaidoje nuvilnijo Lino Kukuraičio patarėjos atlikta kandi kalėdinių atvirukų recenzija, o dabar – ministro nuotrauka prie nuo tėvų rankos žuvusio keturmečio Mato kapo, minint jo mirties metines.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo „Facebook“ paskyroje šeštadienio popietę pasidalino pranešimu su nuotrauka, kurioje įamžintas prie keturmečio Mato kapo gėles dedantis socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

Ministerijos pranešimas skirtas paminėti Mato mirties metines. Jame rašoma apie būtinybę apsaugoti vaikus nuo smurto šeimoje, teigiant, kad „daugiau tokių tragedijų negali būti“.

Norėjo priminti visuomenei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį L. Kukuraitis žiniasklaidai trumpai paaiškino žinutės prasmę.

„Suėjus metams, šeštadienį, kaip ir prieš metus buvau ligoninėje prieš Mato mirtį, taip ir po metų nuvažiavau su juo atsisveikinti, jam padėkoti ir pabūti, nes jaučiuosi turintis asmeninį ryšį. <…> Šita žinutė, kuri išėjo, skirta tam, kad priminti ir visiems pasakyti, kad daugiau tokių mirčių nebūtų“, – žurnalistams kalbėjo ministras.

TIESIOGIAI: Ministras Linas Kukuraitis, minėdamas smurtinėmis aplinkybėmis žuvusio berniuko mirties metines, nuvyko jo pagerbti prie kapo ir taip priminti visiems, kad smurtas negali būti toleruojamas. Dabar jis atsako į žurnalistų klausimus.

Posted by Socialinės apsaugos ir darbo ministerija on 29. jaanuar 2018. a.

Pasak L. Kukuraičio patarėjos ryšiams su visuomene Gabijos Vitkevičiūtės, ministras „puikiai išmano savo valdomą sritį ir adekvačiai suvokia tikrą pasaulį“.

„Smurtine mirtimi žuvusiojo Mato kapo lankymas yra lyderio veiklos įprasminimas, žinant jo vidinį įsipareigojimą ir nuoširdų atsidavimą darbams, keičiant Lietuvos vaikų ateitį – net nauju įstatymu. Juk nejaugi galime net drįsti pagalvoti, kad žmogus galėtų taip nusiristi, kad nieko nejausdamas fotografuotųsi ant kapo? Kaip ir kokiais tikslais gali išvis tokios mintys kilti? Vienintelis šios nuoširdžios žinios nuoširdus tikslas – priminti, kad negalime pamiršti smurto. Taigi tai simbolis“, – atsiųstame komentare tv3.lt rašė G. Vitkevičiūtė.

Portalas tv3.lt primena, kad prieš metus Lietuvą sukrėtė žinia apie Kėdainiuose motinos ir patėvio sunkiai sumuštą ketverių metų berniuką Matą, jis neišgyveno. Ši tragedija paskatino politikus sparčiau imtis vaiko teisų apsaugos sistemos pertvarkos.

Gėda už kolegas

Paprašytas įvertinti tokią nekasdienę ministerijos komunikaciją socialiniuose tinkluose, viešųjų ryšių specialistas Mykolas Katkus neslėpė, kad jam gėda už savo kolegas. REKLAMA „Svetimą gėdą jauti, kai matai tokius dalykus. Aš suprantu, kad gal buvo kažkokia intencija, bandyta tokiu būdu atkreipti dėmesį ar kažkas tai tokio, bet taip neturėti sveiko proto ir paprasčiausiai skonio komunikacijos skyriaus žmogui, kuris tai sumanė, tai yra tiesiog liūdna. Sakau, svetimą gėdą jaučiu“, – tv3.lt kalbėjo M. Katkus.

Svarstydamas, kodėl ministerijos komunikacijos skyriui tokia žinutė galėjo pasirodyti tinkama, M. Katkus išskyrė, kad tai arba darbuotojų sustabarėjimas, arba didelis stresas. Viena vertus, sako M. Katkus, kai žmonės dirba ministerijose užsidarę tarp keturių sienų, „jie turi labai mažai ryšio su realiu pasauliu ir prisigalvoja va tokių nesąmonių“.

„Tokie dalykai kartais nutinka didelio streso sąlygomis ir būna tokių kvailysčių, kai žmonės tiesiog ima ir susidegina. <…> Nemanau, kad čia buvo ciniškas bandymas. Man nesinorėtų tikėti. Aš nežinau, koks žmogus turėtų būti, kad jis tai darytų ciniškai“, – sakė pašnekovas. M. Katkus taip pat atkreipia dėmesį, kad dažnai iš postų politikus gali išmesti ne blogi darbai, o prasta komunikacija.

„Taip, dabar susipriešinimas tarp žiniasklaidos, visuomenės ir valdžios yra tikrai labai didelis. Visoms ministerijoms nėra lengva. Žurnalistai ir kritikai, ir oponentai, ir opozicija nuolatos ieško, kur galėtų kam nors įgelti. Kaip tik tokiu metu norisi daryti komunikaciją kuo saugiau, kuo mažiau, kuo paprasčiau, kad nebūtų tokių kvailysčių“, – sakė M. Katkus.

Ne pirma klaida Toks komunikacinis nesusipratimas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyksta nebe pirmą kartą. Prieš kiek daugiau nei savaitę žiniasklaida paviešino G. Vitkevičiūtės atliktą ministrui skirtų kalėdinių atvirukų analizę, kurią ji išplatino ministerijos darbuotojams.

Tą kartą ministro patarėja negailėjo kandžių žodžių nei apie atvirukus iš diplomatų ir ambasadorių, nei iš vaikų ir neįgaliųjų rankų. „Atskira tema – vaikų ir neįgaliųjų darbeliai. Jų tiek daug ir jie tokie panašūs, kad jau tikrai nebėra originalūs. Juolab kad profesionalių yra minimum, tad savo darbą jie padaro tik tada, kai yra visiškai iki galo vaikiški – naivūs ir nesurepetuoti. Suprantama, kad beveik visi jie iš vaikų globos namų ar neįgaliųjų bendruomenių“, – rašė G. Vitkevičiūtė.

M. Katkus stebisi, kaip ministerija leidžia sau kelis kartus suklysti ir netiki, kad tokia komunikacija vykdoma dėl reklamos. Greičiau, pastebi specialistas, „jie tiesiog turėjo keistą logiką, kad kaip tik tokiu būdu parodo pagarbą“.

„Galima nesunkiai pasakyti „niekšai“, „banditai“, „veidmainiai“. Bet aš šioje vietoje jaučiu svetimą skausmą ir galvoju, Viešpatie, ką jūs darote, gi apsiraminkite. Toks jausmas, kaip kartais žmones įtraukia toks ratas ir pradedi skęsti vis giliau ir giliau, pradedi kapstytis, darai didesnes nesąmones“, – sakė M. Katkus.

Tiesa, dėl savo atliktos atvirukų analizės ministro patarėja gynėsi norėjusi atkreipti kolegų dėmesį į protokolo ir estetikos reikalavimus profesinėje srityje.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus