Naujos „Snoro“ aferos: V. Antonovo žmona iš Lietuvos dingo kartu su solidžia paskola

Prieš šešerius metus prasidėjusi „Snoro“ žlugimo istorija iki šiol nerimsta – nors banką į bankrotą nuvarę bankininkai Raimondas Baranauskas ir Vladimiras Antonovas jau spėjo pasprukti ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Didžiosios Britanijos, o šiuo metu greičiausiai gyvena Rusijoje, lenda nauji galai apie šių bankininkų darytas aferas ir iššvaistytus ar negrąžintus pinigus: kaip aiškėja, ne tik V. Antonovas, bet ir jo žmona Olga Jampolskaja turi nesuvestų sąskaitų su bankrutuojančiu „Snoru“ – moteris 2010 m. pasiėmė solidžią vartojimo paskolą ir kartu su vyru dingo, jos taip ir negrąžinusi.

Iš Lietuvos dingo su geram gyvenimui skirtais pinigais

Dėl O. Jampolskajos paskolos bankrutuojantis bankas ir jo bankroto administratorius, bendrovė „Valnetas“, kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydami priteisti iki šiol negrąžinamus pinigus. Ieškinys pateiktas ne tik O. Jampolskajai, bet ir V. Antonovui, preziumuojant, kad sutuoktiniai gautais pinigais disponavo kartu, tad ir grąžinti turėtų kolektyviai.

Tačiau atgauti pinigus, kuriuos pasisavino iš Lietuvos pabėgusi bankininkų šeimyna, bus sudėtinga – ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismui ėmus nagrinėti „Snoro“ ir „Valneto“ ieškinį, teisėja Alma Urbanavičienė konstatavo, kad nėra žinoma, ar greičiausiai Rusijoje besislapstantys V. Antonovas ir O. Jampolskaja buvo tinkamai informuoti apie šią bylą, todėl, pagal įstatymus, būtina pakartotinai išsiųsti šaukimus atsakovams, o ši procedūra ir atsakymo laukimas, anot teisėjos, gali bylos nagrinėjimą sustabdyti bent pusmečiui.

Iki lapkričio 10 d. A. Urbanavičienė net neplanuoja paskirti kito posėdžio datos – iki šio laiko „Snoro“ ir „Valneto“ atstovui pavesta pagalvoti apie kitokį šaukimo į teismą įteikimo būdą, kuris bankininkų šeimą pasiektų greičiau.

Alfa.lt žiniomis, šią bylą teko pradėti dėl bankininko žmonos polinkio į gerą ir prabangų gyvenimą – 2010 m. O. Jampolskaja iš „Snoro“ pasiėmė vartojimo paskolą, gerokai didesnę, nei įprastai imama nekilnojamajam turtui: bankininko žmonai buvo suteikta maždaug 250 tūkst. eurų paskola, skirta kasdieniam gyvenimui.

Šiandien bankrutuojančio banko atstovai prašo iš bankininkų šeimos priteisti ne tik ketvirtį milijono eurų, bet ir 15 tūkst. eurų nesumokėtų palūkanų, dar 24 tūkst. eurų delspinigių. Jei banko ieškinys būtų patenkintas, O. Jampolskaja ir V. Antonovas turėtų grąžinti 289 tūkst. eurų, o nuo šios sumos būtų skaičiuojamos 5 procentų procesinės metinės palūkanos, kurios augintų skolą iki tol, kol ši bus grąžinta.

Tiesa, netgi palankus teismo sprendimas negarantuoja, kad bankrutuojantis „Snoras“ atgaus paskolą – skirtingai nei R. Baranauskas, kurio didelę dalį turto pavyko areštuoti, V. Antonovas Lietuvoje neturėjo itin daug turto, kurį būtų buvę galima areštuoti ir padengti bankininko padarytas skolas.

Kova dėl turto – teismuose

Ši byla – jau toli gražu ne pirmasis bankrutuojančio banko atstovų bandymas teisinėmis priemonėmis susigrąžinti V. Antonovo ir R. Baranausko iššvaistytus turtus. 2010 m. V. Antonovas kartu su tėvais bei žmona iš savo banko pasiėmė didesnę nei 5,8 mln. eurų paskolą akcijoms pirkti, tačiau iki 2012 m. gegužės prisiimtų finansinių įsipareigojimų taip ir neįvykdė, todėl dėl šios paskolos grąžinimo dar 2014 m. buvo kreiptasi į teismą. Tų pačių metų pradžioje Vilniaus apygardos teismą buvo pasiekęs „Snoro“ ieškinys dėl dar vienos bankininko paskolos – prašyta iš V. Antonovo ir O. Jampolskajos priteisti negrąžintą daugiau nei 3,4 mln. eurų paskolą.

Ne ką geresni ir buvusio „Snoro“ prezidento R. Baranausko reikalai – dar 2013 m. Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad bankininkas turėtų grąžinti 1,35 mln. eurų, kuriuos vos dvidešimt minučių prieš Lietuvos banko valdybai oficialiai apribojant „Snoro“ veiklą pervedė iš savo sąskaitos į užsienio bankuose esančias sąskaitas.

Nors ilgą laiką įtarta, kad banką prie bankroto privesti galėję vadovai išslapstė savo turtus, šių metų balandį Vilniaus apygardos teismas nurodė, kad iš Šveicarijos bankuose esančių R. Baranausko sąskaitų galima areštuoti beveik 70 mln. eurų, tuo tarpu iš V. Antonovo sąskaitų – net 338 mln. eurų. Iš šių pinigų galimai bus padengti bankrutuojančio banko įsiskolinimai kreditoriams.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus