Nepaklusnus žirgas laidoja Asadauskaitės šansus apginti titulą

Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės moterų varžybų papildome fechtavimo etape penktadienį laimėjo dvi kovas ir savo sąskaitą papildė dviem taškais. Londono olimpinių žaidynių čempionė 32-ejų metų L. Asadauskaitė įveikė airę Natalya Coyle ir čekę Barborą Kodedovą, tačiau trečiojoje dvikovoje pralaimėjo italei Alicei Sotero. L. Asadauskaitė po fechtavimo ir plaukimo varžybų turi 493 taškus ir bendrojoje įskaitoje užima 17-ąją vietą.

Deja, ketvirtoje – jojimo – rungtyje lietuvė gavo itin nepaklusnų žirgą, kas praktiškai nubraukė šansus kovoti dėl aukso.

Paskutinė – bėgimo – rungtis prasidės vidurnaktį Lietuvos laiku.

21-erių metų Ieva Serapinaitė papildomame fechtavimo etape pralaimėjo jau pirmąją kovą britei Samanthai Murray ir išliko su 487 taškais. Ji bendrojoje įskaitoje yra 21-a.

Pirmauja 25-erių metų lenkė Oktawia Nowacka, turinti 554 taškus. Antrąją vietą užima 27-erių metų prancūzė Elodie Clouvel (542 tšk.), trečiąją – 25-erių metų italė A. Sotero ( 524 tšk.).

L. Asadauskaitę nuo lyderės O. Novackos skiria 61 taškas, o tai reiškia 61 sekundės atsilikimą kombinuotoje rungtyje. I. Serapinaitė nuo lenkės atsilieka 67 sek. Rusijai atstovaujanti 28-erių metų lietuvė Donata Rimšaitė (476 tšk.) bendrojoje įskaitoje yra 29-a.

Varžybose dalyvauja 36 penkiakovininkės. Fechtavimo rungtyje ketvirtadienį L. Asdauskaitė buvo 11-a (214 tšk.), o I. Serapinaitė – 25-a (190 tšk.). Plaukime penktadienį Laura užėmė 28-ąją vietą (2 min. 21,01 sek.; 277 tšk.), o Ieva – dešimtąją (2.14,43; 297 tšk.). Penkiakovininkių nuo 21.30 val. Lietuvos laiku laukia jojimo varžybos, o vidurnaktį prasidės kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis.

***

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės moterų varžybų antrojoje – 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi – rungtyje Lietuvos atstovė Ieva Serapinaitė užėmė dešimtąją vietą.

21-erių metų lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 14,43 sek. ir pelnė 297 taškus.

Londono olimpinių žaidynių čempionė 32-ejų metų Laura Asadauskaitė plaukimo rungtyje tarp 36 dalyvių liko 28-a (2.21,01; 277 tšk.).

Plaukimo rungtį laimėjo 24-erių metų Rusijos atstovė Gulnaz Gubaidulina. Ji 200 m distanciją įveikė per 2 min. 7,94 sek. ir 0,17 sek. pagerino olimpinį rekordą, kuris nuo 2012 metų Londono olimpinių žaidynių priklausė vengrei Šaroltai Kovač. Rusijos plaukikei atiteko 317 taškų.

Rusijai atstovaujanti 28-erių metų lietuvė Donata Rimšaitė plaukimo rungtyje finišavo per 2 min. 22,09 sek. ir pelnė 274 taškus.

Pirmojoje – fechtavimo – rungtyje ketvirtadienį L. Asdauskaitė buvo 11-a (214 tšk.), o I. Serapinaitė – 25-a (190 tšk.).

Penkiakovininkių penktadienį laukia papildomas fechtavimo etapas (20 val. Lietuvos laiku), jojimo varžybos (21.30 val.) bei kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis (24 val.).