Nori likti Klaipėdos krašto dalimi, o ne Gargždų provincija

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas rajono pavadinimo keitimo klausimas. Anot politikų, atėjo laikas pagaliau inicijuoti Klaipėdos rajono pavadinimo keitimą į Gargždų savivaldybės ir imtis pirmojo veiksmo – skelbti gyventojų apklausą.

Tačiau gyventojų atsako ilgai laukti neteko. Pasklidus žiniai, jog politikai rimtai ima svarstyti rajono pavadinimo keitimo klausimą, jau savaitgalį priekuliškių socialiniuose tinkluose, atskirose grupėse imta aktyviai diskutuoti šia tema. Po to pradėta platinti elektroninė peticija su šūkiu „Norime išlikti Klaipėdos krašto dalimi, o ne Gargždų provincija“.

Peticijoje akcentuojama, jog Gargždų savivaldybės pavadinimas Priekulei būtų svetimas, mat Priekulė yra Mažosios Lietuvos, Klaipėdos krašto dalis su nuo Gargždų visiškai besiskiriančia istorija ir kultūra.

Todėl peticiją pasirašantieji nori išsaugoti Klaipėdos rajono pavadinimą, kuris, jų nuomone, yra labiau žinomas, susietas su uostu ir yra geresnis reklaminis ženklas siekiant pritraukti investicijų nei Gargždai.

Užsimenama apie tai, kad pavadinimo keitimas nėra tikslingas dėl papildomų išlaidų, kadangi Lietuvoje ir taip greičiausiai įvyks administracinė reforma, panaikinsianti sovietinį reliktą – rajonus.

Peticijos autoriai žengia dar toliau – jų teigimu, maždaug pusei rajono gyventojų geresnis susisiekimas yra ne su Gargždais, o su Klaipėda, todėl būtų tikslinga rajono cent­rą iš Gargždų perkelti į Klaipėdą. Kartu prašoma panaikinti didžiulius rajono administravimo centrus ir sukurti mažesnes, mobilesnes, arčiau žmonių esančias savivaldos struktūras.

Sekmadienį paskelbtą priekuliškių inicijuotą peticiją, kad nebūtų keičiamas Klaipėdos rajono pavadinimas, per dieną pasirašė beveik 100 gyventojų ne tik iš Priekulės, bet ir iš aplinkinių gyvenviečių, Klaipėdos, kitų miestų. Beje, kai kurie internete nusprendė neskelbti savo vardo ir pavardės.

Beje, tarybos posėdyje irgi buvo pateikta rajono pavadinimų alternatyvų: Gargždų–Priekulės, Pajūrio–Pamario ar net Gargždų–Sendvario savivaldybių.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus