Numetė 40 kilogramų svorio ir tapo garsi visame Šilutės rajone

Saugų kaime Šilutės rajone gyvena Rima Butkutė. Ne vienas stebisi jaunos moters pokyčiais – 165 centimetrų ūgio saugiškė dar šių metų sausio mėnesį svėrė 108 kilogramus, o dabar – vos 68 kg. Domėjomės, kaip jai pavyko įveikti antsvorį ir kaip pasikeitė jos gyvenimas, pasiekus norimą svorį. Pasirodo, rezultatą ji pasiekė be dietų!

– Papasakokite trumpai apie save.

– Esu trijų dukrų – penkiolikmetės Aistės, dvylikametės Eimantės ir pusantrų metukų Andrėjos – mama. Esu be galo laiminga. Visada šalia mylimas vyras Andrius. Turiu draugų bei artimųjų ratą.

– Ar visada buvote patenkinta savo išvaizda?

– Jei to būtumėte paklausiusi anksčiau, būčiau atsakiusi – taip. Dabar galėčiau save kritikuoti ir dėl to diskutuoti.

– Kada supratote, kad laikas keistis?

– Atėjo laikas, kai, pasižiūrėjus į veidrodį, matomas vaizdas pradėjo netenkinti. Daugiausiai svėriau šiek tiek daugiau nei 100 kilogramų. Norėjau sulieknėti. Supratau tai, kad viena to nepadarysiu. Todėl kreipiausi pagalbos į sveikos gyvensenos konsultantę. Šeimos nariai į tai reagavo skirtingai. Dukros Aistė ir Eimantė labai tikėjo manimi ir labai palaikė. Vyras į viską žiūrėjo šiek tiek skeptiškai, bet, pradėjęs matyti pokyčius, skatino nepasiduoti. Dabar visi artimieji, pažįstami mano pasiekimu labai džiaugiasi.

– Kaip atrodo jūsų valgiaraštis?

– Maitintis teisingai nereiškia laikytis dietos. Jos atneša tik laikinus rezultatus. Jei norite sulieknėti ir pasiektą rezultatą išsaugoti likusį gyvenimą, reikia tiesiog pakeisti nusistovėjusius maitinimosi įpročius, gyvenimo būdą, kuris turi taip pat kisti. Tai reiškia, kad būtina atsižvelgti ne tik į suvartojamų kalorijų kiekį, maisto svorį, bet ir į tai, kad jame būtų kuo daugiau maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, nereikia išbraukti iš savo mitybos riebalų. Tiesiog reikalinga palaikyti balansą tarp baltymų, angliavandenių ir riebalų.

Valgau dabar 5 kartus per dieną. Tai darau kas tris valandas. Pusryčiauju 7–8 valandą. Išgeriu vandens ir susiplaku kokteilį iš vaisių su pienu arba kefyru. Po trijų valandų užkandžiauju, tai moterims turi neviršyti 200 g, o vyrams – 300 g. Tai gali būti vaisiai, baltymai – varškė, jogurtas be priedų, kiaušiniai ir t. t., ląsteliena – visos žalios daržovės. Pietus rekomenduojama pavalgyti iki 15 valandos. Aš valgau jūrų gėrybes, kalakutieną, triušieną, vištieną ir t. t. Kiaulienos nevalgau. Garnyrui tinka lęšiai, perlinės kruopos, grikiai, avinžirniai, raudonieji arba laukiniai juodieji ryžiai. Taip pat valgomos salotos. Po trijų valandų būna antras užkandis. Tai dažniausiai būna omletas su varške ar daržovėmis. Jo kiekis moterims gali siekti 300 g, o vyrams – 400 g. Vakarienę geriausia pavalgyti tris valandas iki miego. Geriu kefyrą, pasukas, jogurtą arba iš jų darausi kokteilius su uogomis.

Pasikeitus mano maitinimosi įpročiams, nejučia pasikeitė ir likusių šeimos narių įpročiai. Pavyzdžiui, dukra pusryčiams renkasi sveikesnius produktus, pradėjo mažiau valgyti kiaulienos. Sunkiausia buvo per pirmuosius du mėnesius. Daug nevalgydavau, tačiau daug užkandžiaudavau įvairių skanumynų. Taigi valią ugdyti reikėjo, kad išlaukčiau iki kito valgymo neužkandžiaudama, bet iš tiesų badauti nereikėjo, nes, sočiai pavalgius, užtenka ilgam. Dabar nebereikia net laikrodžio, nes pats organizmas prie režimo priprato. Nebeliko jokių nemalonių pojūčių – nuo alkio nei man galvą skauda, nei skrandį, nei silpna, nes ankstesnio baisaus alkio tiesiog nebejaučiu. Labai susitvarkė žarnynas. Nebeskauda kojų, nebetirpsta rankos. Ko gero, imuninė sistema sutvirtėjo. Dariausi kraujo tyrimus – jie buvo idealūs.

– Ar netrūksta fantazijos gaminant? Vis dėlto produktų sąrašas susiaurėjo.

– Dabar tapo įpročiu. Iš pradžių daug skaičiau ir domėjausi, ką iš ko pagaminti. Naudoju tik kokosų aliejų. Salotas pagardinu alyvuogių aliejumi, citrinų sultimis. Viską naudoju protingai, su saiku. Kai nusibosta keptas maistas, verdu ir antraip.

– Ką patartumėte moterims, kurios nori atsikratyti jas kankinančių kilogramų?

– Visoms, kurios nori sulieknėti, patarčiau pirmiausia nusistatyti tikslą, ko nori pasiekti, atsakyti į klausimus: ko išties siekiu? Aš siekiu ar tik noriu numesti svorio? O gal noriu pakeisti savo gyvenimo būdą, savijautą, figūrą? Reikia susikurti mitybos planą. Jei to nepavyksta padaryti pačiam, patariu kreiptis į mitybos specialistą. Planuoti reikia kelias dienas į priekį – dėtis maistą į dėžutes ir niekada nepasiduoti. Kad ir kas nutiktų, reikia tikėti savo jėgomis, žvelgti į kiekvieną situaciją pozityviai, nes jų būna visokių – ir gerų, ir blogų.

– Kokių klaidų dažniausiai darome valgydami?

– Pagrindinė klaida – pulti laikytis kažkokios populiarios dietos. Nė viena jų nepadės sureguliuoti svorio visam gyvenimui. Laikantis dietų dažniausiai labai stipriai būna apribojamos kalorijos. Per mažas jų kiekis sulėtina medžiagų apykaitą, kūno svoris krenta liesos raumeninės masės sąskaita. Kai po dietos grįžtame prie senų mitybos įpročių, kūno svoris grįžta, o dažnai jis pasidaro ir dar didesnis, nei buvo iki dietos. Be to, laikantis daugelio dietų, organizmas patiria maistinių medžiagų trūkumą. Dėl to organizmas patiria stresą. Atsiranda bloga nuotaika, energijos trūkumas, o vaizdas veidrodyje taip pat nedžiugina – pasidaro suglebusi oda, plaukai pradeda slinkti, nagai – lūžinėti.

– Ar bandėte sulieknėti ir anksčiau?

– Žinoma. Vartojau tabletes, laikiausi dietos, bet, deja, trūko valios. Jausdavau alkį, ir numesti kilogramai vieną dieną grįždavo atgal. Dabar, pakeitus mitybos įpročius ir gyvenimo būdą, sulieknėjau. Gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Pasikeitė viskas – nuo savijautos iki drabužių spintos, mat garderobą reikia keisti visą. Mano svoris buvo triženklis, o dabar – dviženklis skaičius. Ištirpo 40 kilogramų. Esu laiminga, mylima ir jaučiuosi gerai. Ko daugiau reikia? Gyvenime viskas įmanoma. Esu gyvas pavyzdys, kaip galima atsikratyti antsvorio be operacijų, badavimo, vaistų ir dietų.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus