Pasaulio lietuviams kelia nerimą noras rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės

Pasaulio lietuvių bendruomenė palaiko Seimo siekį pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl emigracijos stabdymo, tačiau noras rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės jiems kelia nerimą.

“Referendumu įteisinti pilietybės išsaugojimą nėra beveik jokios tikimybės, todėl kreipiamės į visas valdžias, ragindami pirmiausia išanalizuoti visas įmanomas alternatyvas”, – pranešime spaudai cituojama Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, reaguodama į pranešimą apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ketinimą inicijuoti referendumą dėl dvigubos pilietybės kartu su Prezidento rinkimais 2019 metais.

Pagal Referendumo įstatymą, referendume “už” turi balsuoti daugiau nei pusė visų balso teisę turinčių Lietuvos piliečių. Pavyzdžiui, jei toks referendumas būtų vykęs kartu su 2014 m. Prezidento rinkimais, 98 proc. atėjusių rinkėjų būtų turėję balsuoti “už”, kad būtų įtvirtintas pilietybės išsaugojimas.

Šiuo metu Konstitucija numato, kad Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės piliečiu, tačiau nuo liepos dvigubą pilietybę išimtiniais atvejais gali suteikti Prezidentas už ypatingus asmens nuopelnus Lietuvai. Pilietybės įstatymas taip pat leidžia dvigubą pilietybę išlaikyti gyventojams, kurie iš Lietuvos išvyko sovietinės okupacijos metais iki 1990-ųjų, taip pat asmenims, kurie dvigubą pilietybę įgyja susituokę arba gimdami.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus