Paviešinta, kaip geriausia mesti rūkyti

Tyrėjai ilgą laiką ieškojo atsakymo, koks yra efektyviausias būdas mesti rūkyti. Dažniausiai kalbama apie dvi galimybes – staigų metimą ir laipsnišką metimą. Tačiau mokslininkams užduotas klausimas, kuris yra veiksmingesnis, rašo time.com.

„Daugelis žmonių mano, kad protingiausia ir paprasčiausia yra palaipsniui mažinti surūkomų cigarečių kiekį ir tuomet visiškai mesti“, – sako Oksfordo universiteto tyrėja Nicola Lindson-Hawley, vadovavusi tyrimui.

Tačiau tyrimo rezultatai nustebino visus – parodyta, kad efektyviausias būdas yra staigus metimas.

Lindson-Hawley ir jos komanda patikrino 700 atvejų, kuomet asmuo surūkydavo bent po 15 cigarečių per dieną ir planavo mesti rūkyti. Visiems buvo nustatyta metimo rūkyti po dviejų savaičių data. Per tas dvi savaites pusė tyrime dalyvavusiųjų asmenų rūkė visą laiką kaip įprastai ir tuomet atėjus nurodytai datai staigiai metė, o kiti pamažu rūkė vis mažiau ir visiškai metė rūkyti atėjus nurodytai dienai. Abi grupės tyrimo metu konsultavosi su specialistais, rinkosi nikotino pakeitimo terapiją.

Tyrėjai metimo rūkyti rezultatus vertino praėjus po tyrimo 4 savaitėms ir pusmečiui.

Grupė, kurioje asmenys staigiai metė rūkyti, pasirodė apytiksliai 25 procentais geriau nei laipsniško metimo grupė. Per pirmąjį vertinimą staigiai metusiųjų grupėje vis dar nerūkė 49 procentai asmenų, o palaipsniui metusiųjų – 39 procentai.

Praėjus pusmečiui skaičiai pasikeitė, bet tendencija liko ta pati. Per vertinimą po pusmečio staigiai metusiųjų grupėje vis dar nerūkė 22 procentai asmenų, o palaipsniui metusiųjų – 15 procentai.

Įdomu tai, kad didžioji apklaustųjų dalis sakė norintys rinktis laipsniško metimo metodą.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus