Po baudinių serijos Čempionų lygos finale – Madrido „Real“ triumfas

UEFA Čempionų lygos nugalėtojas paaiškėjo po vienuolikos metrų baudinių serijos. Juo vienuoliktą kartą klubo istorijoje tapo Madrido „Real“ klubas. Šeštadienį madų sostinėje Milane rungtyniavusios Madrido ekipos – „Real“ ir „Atletico“ per pagrindinį laiką ir pratęsimą nugalėtojo neparodė. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis – 1:1. Po baudinių serijos stipresnis pasirodė karališkasis klubas – 5:3.

Tai antrasis „Real“ klubo triumfas Čempionų lygoje per pastaruosius tris metus. Paskutinį kartą finale karališkojo klubo futbolininkai žaidė prieš du metus, kur įveikė tuos pačius „Atletico“ futbolininkus.

Starto sudėtys:

„Real“: K.Navas, Pepe, S.Ramos, C.Ronaldo, T.Kroos, K.Benzema, G.Bale’as, Marcelo, Casemiro, D.Carvajalis, L.Modričius.
„Atletico“: J.Oblakas, D.Godinas, Filipe Luisas, Koke, A.Griezmannas, F.Torrresas, A.Fernandezas, Gabi, S.Savičius, Saulis Niguezas, Juanfranas.

Rungtynių eiga:

10min. Rungtynės prasidėjo atkaklia kova. Komandos bando atakuoti, kiek aktyviau tai daro „Real“ klubas. Itin pavojingą baudos smūgį karališkajam klubui pavyko atlikti penktąją rungtynių minutę, tačiau „Atletico“ vartininkas Janas Oblakas smūgį atrėmė.

15min. Įvartis! Po „Real“ klubo baudos smūgio, baudos aikštelėje galva kamuolį pamuša Garethas Bale’as, o kamuoliui nusileidus prie vartų linijos, koją pirmasis spėja pakišti Sergio Ramosas ir kamuolys atsiduria vartų tinkle. „Real“ išsiveržia į priekį – 1:0.

25min. Po įvarčio karališkajam klubui atslūgo įtampa, futbolininkai leidžia sau šiek tiek paimprovizuoti. „Atletico“ bando regzti atakas, tačiau nieko pavojingesnio sukurti nepavyksta.

35min. „Atletico“ futbolininkai dažnai klysta aikštės viduryje ir suteikia papildomus šansus „Real“ komandai suregzti pavojingas atakas. Čia pat, pavojingą smūgį atlieka „Atletico“ puolėjas Griezmannas, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę.

45min. Griezmannas ir toliau ieško progų atakuoti ir pasitaikius menkiausiai progai smūgiuoja į vartus. Deja, visi smūgiai lekia šalia virpsto. „Real“ žaidėjai net ir pirmaudami nevengia aštrių atakų. Pirmojo kėlinio pabaigoje, greitoje atakoje, smūgiuoti galva pabando Garethas Bale’as, tačiau smūgis nepasiekia tikslo.

Po pirmojo kėlinio Madrido „Real“ priekyje – 1:0.

47min. Antrasis kėlinys prasideda itin aktyviai. 11 metrų baudinį uždirba Torresas. Baudinį mušti stojęs Griezmannas jo nerealizuoja. Atlieka galingą smūgį, tačiau pataiko į viršutinę vartų konstrukciją. „Atletico“ neišnaudojo idealios progos pasižymėti.

60min. „Atletico“ treneris Diego Simeone bando užvedinėti sirgalius bei savo auklėtinius, o šie vis dažniau pabando atlikti smūgius. Tiesa, nei vienas smūgis nesukėlė daug bėdų „Real“ komandos vartininkui.

70min. Karimas Benzema galėjo padėti tašką rungtynėse. Greitoje atakoje, dešiniajame krašte aplenkęs visus varžovus, prancūzas atliko pavojingą smūgį, tačiau J. Oblakas kamuolį atmušė.

79min. Įvartis! po puikios atakos ir perdavimo iš dešiniojo krašto, aplenkęs visus gynėjus, Yannickas Carrasco nuginkluoja „Real“ komandos vartininką ir lygina rezultatą – 1:1.

90min. Per likusį rungtynių laiką nei viena komanda nepasižymi, rezultatas nepakitęs, todėl veiksmas persikelia į pratęsimą.

100min. Komandos kovoja ir nei viena iš jų nelinkusi pasiduoti. Kiek pavojingesnių atakų surezga karališkasis klubas, tačiau išsiveržti į priekį nepavyksta.

120min. Žaidėjai visiškai išsekę. Žaidimas kur kas lėtesnis. Dar surezgama keletas atakų, tačiau situacijos tai nepakeičia ir komandos stos mušti vienuolikos metrų baudinių.

Situacija prieš rungtynes:

Milanas gyvena futbolo ritmu. Miestas visą savaitę intensyviai ruošėsi Čempionų lygos finalui. Priešais įspūdingąją Milano katedrą demonstruojama taurė atiteksianti Madrido „Real“ arba Madrido „Atletico“ futbolininkams.

„San Siro“ stadione Čempionų lygos finalo dvikovą stebės beveik 72 tūkstančiai paklaikusių aistruolių. Juos pasitiks unikalus gatvės menininkų šedevras. Ant kilometro ilgio sienos purškiamais dažais kuriamas piešinys. Jame pavaizduota Italijos futbolo istorija ir pačios ryškiausios italų futbolo asmenybės.

Prieš dvejus metus šios komandos jau kovėsi Čempionų lygos finale. Tuomet po pratęsimo 4:1 triumfavo „Real“ futbolininkai. Skaudžios nesėkmės nepamiršę „Atletico“ futbolininkai viliasi, kad trečiasis jų komandos čempionų lygos finalas pagaliau bus sėkmingas

Jeigu „Real“ komandos dalyvavimas finale nestebina, tai situacija su jų priešininkais kiek kitokia. Pusfinalyje „Atletico“ komanda kiek netikėtai eliminavo vienu favoritų laimėti čempionų lygą įvardintą, galingają Miuncheno „Bayern“ ekipą.

Rungtynės turėtų sulaukti milžiniško susidomėjimo. Manoma, kad Madrido derbį stebės 180 mln. žiūrovų visame pasaulyje. TV transliacija pasieks 220 valstybių.