Po kilusio skandalo traukiasi teisingumo viceministras R. Bakšys

Šiandien teisingumo viceministras Raimondas Bakšys pranešė pasitraukiantis iš užimamų pareigų.

„Susidariusiomis aplinkybėmis nebematau galimybių toliau vykdyti pradėtas reformas ir įgyvendinti iškeltus politinius uždavinius“, – susitikime su Milda Vainiute sakė R. Bakšys.

Viceministras į nemalonę pateko praėjusią savaitę, kai ministerijos audito skyriaus darbuotoja Rasa Kazėnienė pareiškė, jog vykdant kalėjimų sistemos auditą R. Bakšys jai darė spaudimą.

Per surengtą spaudos konferenciją R. Kazėnienė sakė, jog atliekant patikrinimą Pravieniškių pataisos namuose R. Bakšys ir ministerijos Centralizuoto audito skyriaus vedėja Dorita Visalgienė stabdė siūlymą kreiptis į teisėsaugą dėl aptiktų nusižengimų. Auditorė teigė, jog susitikime, kur buvo priimta ši iniciatyva, dalyvavo ir pati teisingumo ministrė M. Vainiutė.

Po šių pareiškimų ultimatumą iškėlė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. S. Malinauskas paskelbė, jog iš atostogų grįžęs premjeras Saulius Skvernelis turės rinktis: iš pareigų atleisti viceministrą R. Bakšį arba savo noru premjero komandą paliks S. Malinauskas.

Reaguodama į susidariusią situaciją prezidentė Dalia Grybauskaitė išsakė abejonę, ar teisingumo ministrė M. Vainiutė yra kompetentinga eiti savo pareigas.

Viceministras atsakingas už kalėjimus

Po pirmadienio rytą vykusio pasitarimo Vyriausybėje pas premjerą Kalėjimų departamento (KD) vadovas Robertas Krikštaponis žurnalistams teigė, kad atsistatydinęs viceministras buvo tiesiogiai atsakingas už Kalėjimų departamentą.

Pasak R. Krištaponio, jam nekilo įtarimų dėl galimo R. Bakšio spaudimo atliekant kalėjimų sistemos auditą.

„Yra pradėti ikiteisminiai tyrimai, yra tarnybiniai patikrinimai. Situacija gerėja“, – sakė jis.

Savo ruožtu generalinis policijos komisaras Linas Pernavas BNS sakė, kad pristatė atliekamus ikiteisminius tyrimus ir „sistemines problemas, kurios matomos Kalėjimų departamente“, tačiau plačiau susitikimo nekomentavo.

Jis taip pat pažymėjo, kad atliekamas tyrimas ir dėl neteisėtos informacijos apie R. Kazėnienės šeimą rinkimo. Pati R. Kazėnienė praėjusią savaitę užsiminė, jog ji ir jos vyras yra sekami, jaučiasi nesaugūs – generalinis komisaras patikino, kad sprendimai, ar skirti jai apsaugą, bus priimi išsiaiškinus aplinkybes.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus