Policija prabilo apie tragiškai pasibaigusias BMW gaudynes Kaune: tai nekasdienis atvejis

Metai neseniai prasidėjo, o eismo įvykiuose Kaune jau žuvo penki žmonės. Trys – per visą Lietuvą nuskambėjusiose BMW gaudynėse, du – pėstieji. Po tragiškai pasibaigusios BMW kaktomušos su apšvietimo stulpu interneto platybėse pasipylė kaltinimai ir policijos pareigūnams: esą jei šie nebūtų vijęsi, bėgliai nebūtų taip greitai lėkę. Dabar kaltų ieškoti per vėlu, o policija ir toliau tęs reidus.

Specialiai netaranuoja

Pernai Kaune per eismo įvykius žuvo 8 žmonės, 2016 m. – 10. O štai 2018-ieji, vos prasidėję, jau skaičiuoja aukas.

„Pats įvykis labai skaudus“, – vertina Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Pliavga, tačiau jis skuba atremti priekaištus esą patruliai taip įnirtingai galėjo bėglių ir nesivyti.

„Tą parą mes vykdėme priemonę dėl neblaivių asmenų patikrinimo. Šis dabar visada prasideda nuo instruktažo, kaip pareigūnai turi elgtis. Specialių blokavimo priemonių ar taranavimo nevykdome, nebent tokie bėgliai būtų užfiksuoti dienos metu, kai miestas pilnas moksleivių“, – pridūrė policijos atstovas.

Bandoma užbėgti nelaimei už akių

Tą tragišką naktį pareigūnai jau buvo patikrinę 48 automobilius. Vieno iš jų vairuotojui buvo nustatytas girtumas.

„Tokios gaudynės, kokios vyko su BMW, nėra kasdienis reiškinys. Mes visuomet galvojame į priekį: kas bus, jei toks vairuotojas įvykdys dar skaudesnį įvykį? Juk jis gali sužaloti pėstįjį arba apgadinti kitą automobilį, sukelti avariją“, – perspėja D. Pliavga.

Pasak jo, policija turi atlikti pareigą ir patikrinti, kas vairuoja automobilį ir dėl kokių priežasčių jis nenori paklusti reikalavimui sustoti.

Lygiai prieš savaitę panašios (tik be žmonių žūčių pasibaigusios) gaudynės vyko greitkelyje Vilnius–Kaunas. Tąkart policijos persekiojamas automobilis irgi nestojo, o kai galiausiai sustojo, vairuotojas ir jo keleiviai pabėgo. Automobilyje pareigūnai rado kontrabandinių cigarečių.

Nepasirinko saugaus greičio

Pirminė išvada, kodėl minėtas BMW patyrė avariją, po kelių dienų ir darkart pasitvirtino: dėl per didelio greičio ir kelio ruožo specifikos.

Apie 3.20 val. policijos pareigūnai Nuokalnės gatvėje stabdė BMW: pradžioje vairuotojas lyg ir rodė norą sustoti, tačiau netrukus padidino greitį ir nuvažiavo.

Patruliai tarnybiniu automobiliu bandė jį vytis, tačiau šis greitai dingo iš akiračio.

Po kelių minučių nestojęs automobilis rastas prieš įvažiuojant į Šiaurės prospekto ir S. Žukausko gatvių žiedinę sankryžą Kalniečių mikrorajone, mašina buvo atsitrenkusi į stulpą.

Atvykę greitosios pagalbos darbuotojai vairuotojui ir dviem keleiviams konstatavo mirtį. Dar du keleiviai išvežti į ligoninę. Tarp žuvusiųjų – 6 vaikų mama, kuriai buvo 29-eri.

Tęs reidus toliau

D. Pliavga perspėja vairuotojus, kad Kaune kasdien policija vykdo prevencines akcijas.

„Prie pėsčųjų perėjų, sistemingose vietose, ten, kur fiksuojamas eismo įvykių pasikartojimas. Greičio matavimo akcijos taip pat dažnai rengiamos. Vasarį bus vykdoma nemažai priemonių prie pėsčiųjų perėjų“, – vardijo policijos atstovas.

Iš viso Kaune šiemet jau užfiksuota 14 eismo įvykių, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai. Dviem iš jų nustatytas sunkus girtumas laipsnis.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus