Praturtėjęs vilnietis tapo prasiskolinusios buvusios draugės auka: reketavo, atėmė laisvę ir automobilį
Vilnietė Gintarė Vyšniauskaitė su broliu Aurimu Vyšniausku, pasitelkę į pagalbą draugą Dovydą Mikulėną, bandė priversti buvusį draugą, spėjusį emigracijoje užsidirbti pinigų, padengti merginos greitąsias paskolas, tačiau lengvas būdas grąžinti skolas trijulei smogė bumerangu – Vilniaus apygardos teismas visus tris jaunuolius penktadienį pripažino kaltais dėl turto prievartavimo ir skyrė atitinkamas bausmes. Paradoksalu, tačiau, rodos, mažiausiai su šia istorija susijęs D. Mikulėnas keliaus už grotų, tuo tarpu G. Vyšniauskaitė ir A. Vyšniauskas sulaukė tik lygtinių laisvės atėmimo bausmių.
Tris jaunus vilniečius į teismą atvedusi istorija prasidėjo kiek daugiau nei prieš metus, 2016 m. spalio pradžioje, kai kriminalinę praeitį jau turintys jaunuoliai sugalvojo lengvą planą, kaip padengti G. Vyšniauskaitės skolas – aukso veršiu šioje istorijoje tapo buvęs G. Vyšniauskaitės draugas M. S., tuo metu užsienyje užsidirbęs pinigų ir galėjęs padengti buvusios draugės skolas. Tiesa, padengti šias skolas iš M. S. buvo reikalaujama tiesmukai – grasinimais ir psichologiniu smurtu – ir prašant, kad emigrantas prie grąžintos skolos pridėtų magaryčių – duotų dar 1500 eurų.
Kaip paaiškėjo, į tėvynę grįžęs emigrantas net nesiruošė grąžinti buvusios draugės skolos, todėl iš jo esą buvo paimti motinos automobilio Audi A3 rakteliai ir dokumentai, be to, buvusi suvaržyta paties vaikino laisvė. Tačiau automobiliu teisiamieji džiaugėsi neilgai – nukentėjusiajam ir jo motinai kreipusis į policiją, Audi A3 buvo greitai surastas, o besiaiškinant santykius tarp G. Vyšniauskaitės ir automobilio savininkės, M. S. motinos, kilo konfliktas – kai ši G. Vyšniauskaitę bandė už plaukų ištempti iš automobilio, mergina gynėsi ir sulaužė moteriai pirštą.
Po tokio santykių aiškinimosi G. Vyšniauskaitė su broliu netgi atsidūrė už grotų – kaip paaiškėjo penktadienį, kadangi 2016 m. spalio 13 d. brolis ir sesuo praleido būdami suimti, ši para abiem bus išskaičiuota iš paskirtos bausmės.
Teismo metu trijulė aiškino, kad prašė grąžinti M. S. skolą, tačiau taip darė todėl, kad būtent emigrantui buvusi draugė paėmė paskolą ir davė pinigus, todėl šis ją ir turėtų grąžinti. Tačiau bylą išnagrinėjusi teisėja Jurgita Mačionytė penktadienį konstatavo, kad tai – tik gynybinė teisiamųjų versija ir bandymas mėtyti pėdas, o paskolas mergina ėmė sau, ne buvusiam draugui.
Už turto prievartavimą G. Vyšniauskaitei teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau ją atidėjo dvejų metų laikotarpiui – jei daugiau mergina nenusikals, kelionės už grotų išvengs. Tačiau vilnietei taip pat buvo skirtas vienerių metų laisvės apribojimas, draudžiant naktimis palikti namus, ir 50 valandų viešųjų darbų.
Jos broliui A. Vyšniauskui pasisekė labiau – vaikinui skirta lygtinė pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė ir pusmečio laisvės apribojimas, taip pat 30 valandų nemokamų viešųjų darbų.
Labiausiai šioje istorijoje nepasisekė D. Mikulėnui – kadangi vaikinas buvo už kitus nusikaltimus nuteistas 2015 m. spalį, o bausmės terminas dar neišnyko, už praeitą ir šį nusikaltimus jam skirta puspenktų metų laisvės atėmimo bausmė, kurią teks atlikti. Anot teisėjos J. Mačionytės, D. Mikulėnas nepateisino jau anksčiau teisėjų jam parodyto pasitikėjimo, be to, pastaraisiais metais net keturis kartus įkliuvo prie vairo neturėdamas teisių ir būdamas neblaivus.
Nors G. Vyšniauskaitė realios laisvės atėmimo bausmės išvengė, skolas buvusio draugo sąskaita padengti norėjusi mergina prisidarė tik dar daugiau skolų – teismas konstatavo, kad pagrobto automobilio savininkei, M. S. motinai, nuteistoji turės sumokėti net 2850 eurų, kad atlygintų padarytą turtinę ir neturtinę žalą, dar 500 eurų – buvusiam savo draugui.
Žalą teks atlyginti ir A. Vyšniauskui bei D. Mikulėnui, tačiau šiems vyrams teks pakloti tik po kelis šimtus eurų. D. Mikulėnui dar teks sumokėti ir daugiau nei 80 eurų Valstybinei ligonių kasai – tiek dėl D. Mikulėno padarytų sužalojimų valstybė išleido M. S. gydymui.
Kaip paaiškėjo ėmus nagrinėti šią bylą, visi trys jaunuoliai pastaruoju metu gyveno tvarkingai ir turėjo darbus, tačiau visi trys jau turi kriminalinę praeitį – A. Vyšniauskas, kaip pats teigė, buvo teistas senų senovėje, maždaug 2009 metais, D. Mikulėnas – prieš trejus metus, o G. Vyšniauskaitė už svetimo turto pasisavinimą nuosprendį išgirdo praėjusią gegužę. Tąkart mergina buvo nuteista už tai, kad dirbdama kasininke iš kasos pasisavino daugiau nei 651 eurą, o Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Vyšniauskas vilnietei skyrė baudą. Be to, šių metų rugpjūtį mergina buvo nuteista už, galima sakyti, analogišką nusikaltimą – įsidarbinusi kasininke prekybos centre „Senukai“ iš kasos pasisavino beveik 150 eurų.