Pravieniškėse – vos mirtimi nesibaigusi bausmė: kalinys sunkiai sužalotas dėl karšto vandens

Smurtiniais išpuoliais pastaraisiais metais pasižymintys Pravieniškių pataisos namai vėl „sužibėjo“ teisme – šios įstaigos gyventojas Artūras Avdej taip sunkiai sužalojo kitą kalinį, kad kilo pavojus šio gyvybei. Kaip paaiškėjo, konfliktas kilo dėl karšto vandens, kuriuo, pagal kalinių taisykles, turėjo rūpintis sumuštas kalinys.

Neseniai teismų įvertintas nusikaltimas buvo įvykdytas 2017 m. sausio 14 d. 8.00 val., kai nuteistųjų prausykloje kilo konfliktas dėl karšto vandens. 2015 m. gegužę už grotų pasiųstas Vilniaus rajono gyventojas A. Avdej taip smogė nukentėjusiajam G. K. kumščiu į pilvą, kad pastarajam nuo smūgio plyšo blužnis, o sužalojimai galėjo komplikuotis kraujo išsiliejimu ir mirtimi.

Sužalotą kalinį pavyko išgelbėti tik atlikus operaciją ir pašalinus blužnį – ekspertų teigimu, į organizmą jau buvo ištekėję du litrai kraujo, prasidėjo uždegimas.

Kaip paaiškėjo, konfliktas kilo, kai A. Avdej dėl karšto vandens trūkumo negalėjo išsimaudyti po dušu. Pagal kalinių tarpusavio taisykles, vadinamąsias „paniatkes“, G. K. turėjo prižiūrėti boilerį, kad šiame būtų vandens, tačiau savo darbo neatliko – už tai ir buvo nubaustas.

Malonės nesulaukė

reklama
Kaišiadorių rajono apylinkės teismas dar praeitų metų rugsėjį už sunkų kūno sužalojimą nuteisė pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausme, prie kurios pridėti keturi mėnesiai anksčiau paskirtos bausmės. Tačiau pastarasis nuosprendis įsiteisėjo tik šiomis dienomis, kai buvo įvertintas Kauno apygardos teismo.

Į pastarąją instanciją su apeliaciniu skundu kreipėsi pats A. Avdej, prašydamas sumažinti jam skirtą laisvės atėmimo bausmę dėl jauno amžiaus ir esą netinkamai atlikto ikiteisminio tyrimo. Tačiau teisėjų kolegija šį skundą atmetė, konstatavusi, kad jis yra itin lakoniškas, nenurodoma, kodėl manoma, kad ikiteisminis tyrimas buvo atliktas ne iki galo, o Baudžiamajame kodekse už sunkų sveikatos sutrikdymą yra numatytos tik griežtos laisvės atėmimo bausmės.

A. Avdej nepagelbėjo ir tai, kad beveik iki bylos pabaigos neigė savo kaltę, o kai prisipažino, vis tiek nesutiko, kad būtent dėl jo smūgio kitam kaliniui buvo sunkiai sužalota sveikata, neatsiprašė sužeisto kalinio ir nesigailėjo dėl padaryto nusikaltimo.

Laisvės – per akis

Tai – toli gražu ne pirmoji teismą pasiekianti istorija, kurioje Pravieniškių įnamiams tenka aiškintis dėl už grotų padarytų nusikaltimų. 2014 m. bausmės sulaukė Pravieniškėse kalėję Marius Mičiulis ir Egidijus Starta, tariamą skundiką kameroje mušę ir seksualiai prievartavę dvi paras.

Praeitų metų vasarą nuosprendis buvo paskelbtas per 2015 m. Kūčias Pravieniškėse surengtos egzekucijos dalyviams. Tąkart penki kaliniai savo linčo teismą surengė tariamai maisto produktus pavogusiam likimo draugui.

A. Avdej Pravieniškėse taip pat turi gan daug laisvės, kai nestebi prižiūrėtojai – pataisos namuose kalintis jaunuolis feisbuke turi savo paskyrą, kurioje gausu A. Avdej ir kitų Pravieniškių gyventojų nuotraukų, gyvenimo vaizdų.

Posted by Artur Avdej on Sonntag, 27. März 2016

Pakankamai laisvės šis kalinys turi, nepaisant to, kad yra laikomas problemišku – anksčiau tris kartus buvo teistas dėl vagysčių, plėšimų, o pataisos namuose 14 kartų pažeidė tvarką, buvo sučiuptas vartojantis psichotropines medžiagas.

„Pataisos įstaigoje A. Avdej nedirba, nesimoko, laikosi nuteistųjų subkultūros nuostatų, su pataisos namų administracijos atstovais ne visuomet bendrauja mandagiai bei pagarbiai, turimų vertybinių nuostatų nėra linkęs keisti, jo atsakomybės jausmas neišvystytas“, – pažymima Kauno apygardos teismo nutartyje.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus