Privalote tai sužinoti: maisto produktai, kuriuos visą gyvenimą valgėte neteisingai

 Šiuos produktus žmonės įvairiose pasaulio šalyse valgo kone kiekvieną dieną, tačiau retas žino, kaip iš tiesų reikia tai daryti.

Taip, teisingai, net ir torto gabalėlį ar citrinos skiltelę atpjauti – ne tokia ir lengva užduotis.

Jeigu, žinoma, nemokate to padaryti teisingai.

Net ir stengdamiesi sveikai maitintis ir prisižiūrėti mitybą dažnai suklumpame dėl visuomenėje vyraujančių labai skirtingų ir klaidinančių nuomonių. Neretai sunku atskirti, kurie maisto produktai ir gaminiai išties sveiki, o kurie yra tik tikslingai apgalvotas prekybininkų triukas, norint pritraukti kuo daugiau pirkėjų. Pateikiame penkis populiariausius mitus apie sveiką mitybą – įsidėmėkite ir neapsigaukite.

Liesas pienas sveikesnis

Pasirinkus riebų pieną vietoj neriebaus, manote, tuoj pat kils grėsme priaugti papildomų kilogramų, tiesa? Pasirodo, jog net itin riebus pienas gali būti ne toks kenksmingas, kaip daugelis yra įsitikinę. Anksčiau liesas pienas buvo traktuojamas kaip nutukimo, o tuo pačiu širdies ligų bei diabeto priešas. Vis dėlto, dabartiniai atlikti tyrimai rodo kitus rezultatus. Įrodyta, jog žmonės, reguliariai vartojantys riebų pieną nebuvo susidūrę su didesne rizika susirgti širdies ligomis ar cukriniu diabetu.

Nevalgykite bulvių

Keptos bulvės, traškučiai ir kiti bulvių užkandžiai, prisotinti įvairiausių prieskonių bei skonių stipriklių, žinoma, mūsų sveikatai daro tik neigiamą poveikį. Visgi, sveikai pagamintas krakmolingas maistas yra puikus vitamino C ir skaidulinių medžiagų šaltinis, kuris atlieka svarbų vaidmenį mūsų kasdienėje mityboje.

Kava sukelia dehidrataciją (skysčių netekimą)

Manoma, jog net menkiausias kavos kiekis skatina skysčių netekimą, tačiau mažesnis nei 400 mg kofeino kiekis to nesukelia, o gėrime esantis vanduo net suteikia mūsų organizmui skysčių. Be to, kava turi ir kitų teigiamų savybių, kaip, pavyzdžiui, gausus antioksidantų kiekis, kuris apsaugo nuo laisvųjų radikalų ir sumažina riziką susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis.

Sultyse gausu vaisių

Produktai su skambiais pavadinimais, išpuošti gražiomis vaisių ir daržovių nuotraukomis, atrodo, tik ir šaukia apie savo naudą sveikatai, žinoma, ne išimtis ir sultys. Visgi, sulčių gėrimai teikia atvirkštinę naudą, nei yra skambiai reklamuojami. Prieš perkant nepamirškite patikrinti gėrimo sudedamųjų dalių, tikriausiai ten rasite nemenką kiekį kvapiųjų medžiagų, saldiklių bei didelį cukraus kiekį.

Jūros dumblių pluoštas, šviežia žalia žuvis, ryžiai, avokadas, atrodo, tai sveiko ir nekaloringo maisto viršūnė, tačiau ši sveikuoliška riba labai siaura. Dažnai rinkdamiesi šį patiekalą džiaugiamės, jog valgysime ne tik itin skaniai, bet ir sveikai, tačiau nejučiomis pasirenkam majonezu, sūriu paskanintus sušius, o tai – išties nieko gero. Taip pat šis patiekalas neįsivaizduojamas be sojų padažo, kuris prisotintas natrio, neleidžiančio skysčiams lengvai pasišalinti iš organizmo. Dėl šio poveikio svorio galbūt nepriaugsite, tačiau jausitės itin apsunkę ir pilni.

 

Nuotraukų galerijoje pamatykite, kaip kasdien valgomus maisto produktus atpjauti teisingai!

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus