PSD problema- emigrantų nerimas
PSD -vis dažniau skamba ne vieno JK gyvenančio lietuvio lūpose. PSD (privalomasis sveikatos draudimas) – tai valstybės mokestis, skirtas sveikatos apsaugos sistemai finansuoti. Iš šio mokesčio surinkto biudžeto – privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) yra išlaikomos ligoninės, poliklinikos bei jų personalas, apmokami kompensuojami vaistai ir kitos medicininės priemonės.
Privalomasis sveikatos draudimas kelia vis daugiau klausimų. Nieko nenustebinsime pasakydami, kad toks draudimas yra nemokamos medicinos garantas. Atrodo, kad dėl pensininkų, vaikų, kurie gyvena Lietuvoje klausimų nekyla. O kaip dėl tų, kurie savo pajamas gauna kitoje šalyje?
Jei gyvenate kitoje šalyje jūs turite teisę nemokėti PSD draudimo įmokų. Svarbu kad nemokėti galite tik tada, jei savo išvykimą deklaruojate ilgesniam, nei šešių mėnesių laiko tarpui. Tai galite atlikti internetiniu būdu ar savo seniūnijoje. Jei gyvenate ir dirbate užsienyje Jūs galite atgaline tvarka deklaruoti savo išvykimą, tačiau tik tuo atveju, jei išvykote ne anksčiau 2011metų (pildoma forma: GPM308).Kodėl svarbu pasidomėti PSD ?Jei neturite atinkamo privalomojo sveikatos draudimo gydymo paslaugos tampa mokomos. Pateikiame apytikslias kainas:
- apendicito operacija apie 650 Eur,
- širdies operacija – nuo 3 300 Eur,
- sudėtingesnės operacijos – per 4 000 Eur,
- kataraktos operacija – apie 350–450 Eur,
Jei esate apsidraudęvisas šias sumas kompensuoja privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos. Primename, kad ar esate drausti galite pasitikrinti internetinėje svetainėje VLK. Šio puslapio duomenis, dauguma neapsidraudusiųjų asmenų yra iki trisdešimt metų. Šiuo metu neapsidraudusiųjų yra apie 238 tūkst.
Vieni ieško išvykusiųjų skolų, o kiti pyktinasi, kad reikia mokėti, nors jie net negyva Lietuvoje. Kaip manote ar teisinga ši PSD tvarka? Iš nemokančių nuskaičiuoti arba užblokuoti jų sąskaitas.Pasidalinkite savo patirtimi: ,,Kaip Jūs mokate PSD?”