Radviliškio ligoninė taip slaugė moterį, kad teko išpjauti supūdytus audinius

Šiuo metu Šiauliuose gyvenantis Romualdas Šidlauskas kreipėsi į „Radviliškio krašto“ redakciją prašydamas paviešinti jo kovą su Radviliškio ligonine dėl netinkamos jo mamos slaugos. Tiesa, mama jau mirė, tačiau kova dėl 2800 eurų tęsiasi.

Mirė nuo kraujo užkrėtimo

R. Šidlauskas kaltina Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus darbuotojus dėl netinkamos jo mamos priežiūros.

„Pareiškėjo prašyme nurodoma, kad jo mama, gyvenusi Pakruojyje, 2015 m. gegužės mėnesį buvo paguldyta į Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo skyrių dėl psichinių sutrikimų stebėjimui ir gydymui. Nurodoma, kad lova, kurioje gulėjo pacientė, buvo užtiesta stora guma, ant jos viršaus užtiesta balta paklodė. Specialus čiužinio nuo pragulų, matyt, neturėjo. Apie atsiradusias pragulas nebuvo pasakyta ar parodyta. Po keturių mėnesių mama buvo išrašyta į namus. Namuose buvo pamatyta, kad kryžkaulio srityje yra didžiulė žaizda, užtepta Višnevskio tepalu ir užklijuota pleistru. Mama buvo parvežta namo penktadienį, o pirmadienį su greitąja buvo atvežta atgal į priėmimo skyrių. Nurodoma, kad supūdytus audinius teko šalinti iki pat kaulo. 2015 m. rugsėjo 16 d. mama mirė nuo kraujo užkrėtimo. Prašome atlyginti neturtinę žalą 2800 eurų“, – rašoma Sveikatos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos rašte.

Ieškodamas teisybės ir norėdamas įrodyti, kad mamos mirties priežastimi tapo pragulos, atsiradusios jai gulint Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, vyriškis kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių komitetą, Sveikatos ministeriją bei Sveikatos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją.

Komisija nustatė slaugos pažeidimų

Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija, įvertinusi medicininę dokumentacija, nustatė, kad Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje R. Šidlausko mamai buvo skiriama nepakankamai dėmesio.

Žinoma, kad pragulos atsiranda dėl ilgo gulėjimo bei higienos trūkumo – šiuo atveju taip ir atsitiko. Pasak Komisijos išvadų, pacientė per 119 dienų, praleistų Slaugos skyriuje, buvo maudyta tik 4 kartus, per parą buvo pakeičiamos tik vienos sauskelnės, nėra įrašų apie pacientės vartymo poreikį bei jo dažnį. Sūnui kilo klausimas – gal jo mama apskritai nebuvo vartoma ir medicinos darbuotojas prie jos prieidavo tik labai retai?

Nesutiko su sūnaus kaltinimais

Radviliškio ligoninė nesutiko su kaltinimais, kad R. Šidlausko mamą netinkamai slaugė. Esą kadangi sūnus lankė mamą, jis buvo informuotas, kad pacientė atsisakė antipragulinio čiužinio, teigdama, kad jai nepatogu ant jo gulėti. Sūnus taip pat buvo informuotas, kad mamai tepami antipraguliniai tepalai, tačiau pragulos kryžmens srityje išvengti nepavyko.

Praėjus keturiems mėnesiams R. Šidlausko mama buvo išrašyta iš Slaugos skyriaus, tačiau po dviejų dienų greitosios vėl buvo atvežta į ligoninę. Diagnozė – kryžkaulio srities pragula bei įvairių kūno vietų pragulos. Nepaisant gydymo Vidaus bei chirurgijos skyriuje, 91 metų moteris po šešių dienų ligoninėje mirė.

Radviliškio ligoninės pozicija: pacientei buvo suteiktas kvalifikuotas gydymas, nei jai, nei jos artimiesiems žalos nebuvo padaryta.

Konsultacijos kreiptasi į panevėžiečius

Kadangi šiai situacijai išsiaiškinti reikia specialiųjų slaugos žinių, Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija konsultacijos kreipėsi į Panevėžio palaikomojo gydymo bei slaugos ligoninę.

Šios ligoninės gydytojų nuomone, Slaugos skyriuje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas pacientės psichinei būklei – buvo paskirti trys–keturi neurolaptikų ar antipsichotinių grupių medikamentai, psichiatro konsultacijos. Tačiau kokybiškam slaugos procesui skirtas per mažas dėmesys. Moteriai pradėjus karščiuoti, buvo paskirta paracetamolio, tačiau esminės priežasties neieškota, jis nebuvo siejamas su atsiradusios pragulos infekcija, neieškota ir pablogėjusių kraujo tyrimo rodiklių priežasčių.

Verdiktas – negailestingas

Panevėžio gydytojų nuomone, garbaus amžiaus moteriai Radviliškio ligoninėje dėl netinkamos slaugos buvo padaryta žala ir tai pagreitino jos mirtį. „Manytume, kad ligoninėje pacientei buvo suteiktos nepakankamai kvalifikuotos sveikatos priežiūros paslaugos, todėl pacientei padaryta žala“, – rašoma medikų išvadoje.

Po šios išvados Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija nusprendė įpareigoti Radviliškio ligoninei išmokėti pareiškėjui R. Šidlauskui 2800 eurų sumą.

Radviliškio ligoninė atsisakė mokėti pinigus už mirusios pacientės patirtas kančias bei patirtą moralinę žalą jos sūnui ir kreipėsi į teismą.

Radviliškio ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė taip aiškino ligoninės poziciją bylinėtis: „Šis žmogus mums gerai pažįstamas. Manau, kad jo tikslas – pasipinigauti. Suprasčiau, jeigu dėl netinkamo gydymo ar patirtos moralinės žalos bei kančių kreiptųsi pats pacientas, tačiau dar nebuvo atvejo, kad kreiptųsi mirusio paciento artimieji, neva patyrę moralinę žalą ir kančias dėl netinkamo artimojo gydymo – šiuo atveju dėl mamos. Juk tiek daug žmonių ligoninėse miršta, kas būtų, jeigu visų jų artimieji kreiptųsi dėl moralinės žalos atlyginimo. Atėjęs į mano kabinetą mirusios pacientės sūnus reikalavo pinigų: „Duokite man pinigų už mamos patirtas kančias dėl pragulų ir moralinę žalą, tada aš neturėsiu pretenzijų“ , – aiškino D. Povelauskienė.

Pasak ligoninės direktorės, sūnus ne taip ir dažnai lankė mamą bei domėjosi jos gydymu. „Juk jeigu ligoninėje jo mama buvo taip prastai slaugoma, kodėl nepasiėmė jos slaugyti į namus? Kol buvo mama, tol viskas buvo gerai, kai mama iškeliavo, atsirado pretenzijos. Beje, pasibaigus gulėjimo Slaugos skyriuje laikotarpiui – 120 dienų, jis dar norėjo sumokėti, kad jo mama būtų slaugoma mūsų skyriuje dar ilgiau“, – kaltinimus R. Šidlausko pusėn žarstė D. Povelauskienė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus