Rasti 7 išsigelbėjusieji, Ramiajame vandenyne nuskendus keltui

Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje išgelbėti šeši suaugusieji ir kūdikis, jie rasti keturias paras dreifavusioje valtyje, kepinant saulei ir neturint vandens.

Skęstant keltui, jie įšoko į medinę valtį, nurodė pareigūnai.

Naujosios Zelandijos karinių oro pajėgų komodoras Darrynas Webbas sakė, kad kariniu lėktuvu „Orion“ ieškoję išsigelbėjusiųjų lakūnai medinę valtį aptiko radaru.

Pasak jo, tarp dviejų salų Kiribatyje kursavusiame kelte buvo mažiausia 50 žmonių.

Kitų gyvųjų neaptikta, nurodė D. Webbas, pažymėdamas, kad dar nenustatyta, kodėl tas keltas nuskendo.

Iš lėktuvo prie rastos valties buvo numesta maisto, geriamojo vandens ir racija, sakė jis.

Valtyje buvusieji per raciją papasakojo, kaip jie spėjo į šokti į valtį, kai keltas apvirto. Teko skubėti, tad apsirūpinti vandeniu ar maistu nebebuvo laiko. Nuo karštos saulės gelbėjo antklodė ir brezentas.

Pasak D. Webbo, vienas žvejų laivas, pakeitęs kursą, sekmadienį paėmė išsigelbėjusius žmones laivelyje, dreifavusiame už daugiau kaip 180 km nuo artimiausios salos.

„Labiausiai nerimaujame dėl kūdikio, taip pat ir dėl kitų dingusiųjų iš 50 žmonių“, – sakė D. Webbas, pažymėjęs, kad šalia valties rasta įvairių nuolaužų, kurios gali būti iš nuskendusio kelto. Gelbėtojai persigrupuoja dingusiųjų paieškai.

17,5 metro ilgio medinis katamaranas „MV Butiraoi“ iš Nonoučio salos į Pietų Taravą išplaukė sausio 18 dieną, nurodė pareigūnai. Kelionė turėjo trukti dvi dienas. Gelbėtojams apie nelaimę buvo pranešta tik penktadienį, aštuntą parą nuo kelionės pradžios.

Kiribatis yra atoki skurdi valstybė 33 atoluose, turinti 108 tūkstančius gyventojų.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus