Š. Jasikevičius atskleidė, ką mano apie darbą Lietuvos rinktinėje

Kauno „Žalgiriui“ šiame sezone sėkmingai vadovaujantį Šarūną Jasikevičių ne itin žavi mintis ateityje treniruoti Lietuvos rinktinę.

Bendraudamas su Prancūzijos SFR sporto kanalu, treneris teigė, kad vasaras jam norisi skirti kitiems prioritetams.

„Treniruoti rinktinę nėra mano didžiausia ambicija. Aš turiu šeimą, su kuria norisi praleisti vasaras, ir šiuo metu būtent tai yra mano prioritetų sąrašo viršuje“, – sakė Šaras.

Prancūzai Kaune apsilankė dėl to, kad lankė čia žaidžiantį savo tautietį Axelį Toupane‘ą. Vis dėlto jie nepraleido progos pakalbinti ir Europą šiame sezone stebinančio „Žalgirio“ strategą, kuris atsakė į daugelį įvairių klausimų.

„Žinoma, lengviau būti žaidėju nei treneriu, čia net nėra ko lyginti. Būdamas žaidėju tu esi įvykių sūkuryje ir priimi sprendimus, o trenerio darbas sunkesnis. Turi daugiau atsakomybės už aikštelės ribų, apie kurią paprastai net nepagalvoji. Netgi tokie dalykai kaip kelionės, maistas ir viešbučiai reikalauja mano įsikišimo ir to tenka imtis“, – apie buvimo treneriu ir žaidėju skirtumus pasakojo Š. Jasikevičius.

Treneris taip pat buvo paklaustas apie Lietuvos rinktinės rezultatus praėjusių metų Europos čempionate.

„Negali kasmet būti tarp keturių stipriausių komandų. Lietuviai pernai tarp jų nebuvo, bet aš to nesureikšminu. Nors kai kurie žmonės Lietuvoje tai vadino tragedija, tačiau aš su jais nesutinku. Žinau, kaip sunku pasiekti aukštumas ir kaip kitos komandos tobulėja, tad negali laimėti kasmet“, – rinktinę užstojo Šaras.

Prancūzų paklaustas apie šios šalies rinktinę, „Žalgirio“ strategas į pagalbą pasitelkė savo treniruojamo jų tautiečio pavyzdį.

„Prieš Prancūzijos rinktinę visada žaisti buvo taip sunku, lyg kasdien rungtyniauti prieš A. Toupane‘ą. Jie visada būna labai atletiški, kai aš buvau kitoks ir remdavausi kitais dalykais. Iki šiol pamenu, kaip tekdavo žaisti prieš Moustapha Sonko arba Alainą Digbeu – tai buvo labai sunku. Prancūzija, nepaisant nesėkmės praėjusiose pirmenybėse, kaip ir Lietuva yra elite. Tiesiog neįmanoma laimėti visada“, – prancūzus dėl pasitraukimo ketvirtfinalyje guodė Š. Jasikevičius.

Kaunietis taip pat papasakojo ir apie „Žalgirio“ struktūrą bei savo vaidmenį joje.

„Komandos valdymas yra tarsi piramidė ir aš esu tik viena iš jos plytų. Nuoširdžiai tikiu ir visada savo žaidėjams sakau, kad, jei jie sunkiai dirbs ir gerai žais, aš atrodysiu geresnis, negu iš tiesų esu. Tai komandinis sportas, ir jei kažką pasieksime, tai padarysime tik kaip komanda. Jei žaidėjai laimės, treneris bus protingiausias, o jei pralaimės – liks kvailiu“, – žaidėjų svarbą prieš trenerį savo ir kitose komandose išskyrė Š. Jasikevičius.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus