Savaitė mažylio paieškų be jokio pėdsako: su specialia technika atvyko Latvijos pareigūnai

Praėjo lygiai savaitė, kaip nė dvejų metų neturintis berniukas iš savo namų kiemo Kunciagalos kaime dingo be pėdsakų.

Pagal pirminę surinktą pareigūnų informaciją, tėvai tuo metu darbavosi namuose: tėtis kieme skaldė malkas, mama šeimininkavo virtuvėje, o vaikas sukiojosi greta dirbusio tėvo, tačiau šiam vos kelioms akimirkoms nukreipus dėmesį nuo mažylio, šis dingo.

Trečiadienį Panevėžio rajone ir toliau darbuojasi pareigūnai bei savanoriai. Negano to, paprašyta kolegų iš Latvijos pagalbos, kurie turi specialios technikos, ieškant dingusių asmenų vandenyje.

„Šiandien tęsiama dingusio vaiko paieška. Toliau dirba policijos pareigūnai, gelbėtojai narai ir savanoriai. Taip pat paieškoje padeda kolegos iš Latvijos Respublikos policijos su modernia paieškos vandenyje technika“, – apie naujausias žinias socialinėje erdvėje pranešė Panevėžio pareigūnai.

Dingusio mažamečio šeima žinoma, tačiau skundų nebuvo

Panevėžio rajono Miežiškių seniūnijai dingusio berniuko šeima gerai žinoma, tačiau apie ją darbuotojai iki šiol atsiliepė tik gerai. Pasak seniūno Albino Jacevičiaus, abu tėvai tvarkingi, darbštūs.

Seniūnija nėra gavusi jokios informacijos apie galimą netinkamą jų elgesį. „Tikrai nesame gavę jokių signalų, kad toje šeima būtų kažkas negerai. Gal ne vienas iš tėvų kartais pakelia balsą prieš vaiką“, – teigė seniūnas.

Dingusio vaikelio tėvai, pasak A. Jacevičiaus, šiandien planuoja atvykti į seniūniją.

„Kalbėsimės, kokioms jiems reikia pagalbos. Tėvai patiria didelį spaudimą, jie tikrai išvargę. Gal netgi jiems jau reikėtų gultis į ligoninę, gal bent kuriam išvažiuoti iš tos vietos“, – kalbėjo seniūnas.

Rajono Savivaldybės socialiniai darbuotojai ir vaiko teisių apsaugos specialistai vienkiemio sodyboje Kunciagalio kaime buvo dažni svečiai – lankydavo tame pačiame name gyvenančią kitą daugiavaikę šeimą, įrašytą į socialinės rizikos šeimų sąrašą.

Pasak specialistų, neišvengiamai susitikdavo ir su dingusio berniuko tėvais – niekada jų nėra aptikę išgėrusių, nepastebėjo, kad jie būtų netinkamai elgęsi su savo atžala. Vedėjos teigimu, ši šeima netgi buvo savotiška specialistų pagalbininkė.

Paieškos virto chaosu

Viešojoje erdvėje išplatinus pagalbos prašymą ir paskelbus apie paieškas į Panevėžio rajoną suplūdo ne tik pareigūnai, bet ir savanoriai. Tiesa, dalis pastarųjų paieškose ne tiek padėjo, kiek kėlė papildomų rūpesčių ir chaosą.

Visas pajėgas metusiai į berniuko paieškas, Panevėžio policijai šiomis dienomis teko tramdyti ir į Kunciagalos kaimą suvažiavusius ir vietos gyventojams jau keliančius baimę savanorius.

Viešojoje erdvėje pasipylus pranešimams apie neadekvačiai besielgiančius neva ieškoti berniuko suvažiavusius asmenis, dalį savanorių prisiėjo įspėti dėl jiems gresiančios baudžiamosios atsakomybės. Nors savaitgalį policijos pareigūnams teko tramdyti tris girtas merginas, naktį besiveržusias į vieną iš sodybų, o sekmadienio rytą vienas ūkininkas rado išspirtas savo fermos duris, kaimynystėje gyvenanti šeima – perkastą mėšlą su šiaudais, kol kas, R. Galkauskienės žiniomis, ikiteisminių tyrimų dėl neadekvataus savanorių elgesio nėra pradėta. Pareigūnai nuo sekmadienio ryto lankė vietos gyventojų sodybas ir klausinėjo, ar dėl įsiveržimo į jų privačias valdas žmonės nepatyrė nuostolių ir kitokių nemalonumų.

Dalis savanorių elgėsi netinkamai – brovėsi į privačias teritorijas, pas kaimynus, bandė net patekti į namą, kėlė triukšmą. Buvo į paiešką atvykusių ir neblaivių asmenų.

Pareigūnams netgi teko skirti tarpusavyje susimušusius savanorius.

Policininkai tame kaime jau, galima sakyti, apsigyvenę.

„Nuolat keičiasi ekipažai, kurie stengiasi užtikrinti ten gyvenančiųjų ramybę ir privatumą – ir tragediją patyrusiai šeimai, ir jų kaimynams“, – teigė policijos atstovė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus