Savanorei iš Gruzijos lietuvių vaikai atrodo kaip porcelianinės lėlės

Biržų vaikų lopšelyje–darželyje „Drugelis“ dirbanti savanorė iš Gruzijos Mariam Sharmiashvili labiausiai pasiilgsta savo artimųjų, gruzinų maisto ir šilumos. Kad čia, Lietuvoje, jai šiuo metu šalta, liudijo ne tik apmuturiuotas kaklas, bet ir pirmieji peršalimo požymiai.

22 metų mergina sako per kelis mėnesius Lietuvoje peršąlanti jau ne pirmą sykį. Vienas jos pirmųjų atradimų Lietuvoje buvo veiksminga arbata „Gripolis“. Ji žada šios arbatos nusiųsti ir į savo šalį artimiesiems.

Merginai kasdien skambina tėvai ir klausinėja, kaip sekasi, o mamos draugė medikė duoda patarimų, kaip gydytis ir pasveikti.

Mariam Biržuose gyvena jau keturis mėnesius. Iš Gruzijos sostinės Tbilisio į Biržus ji atvyko pagal „Erasmus plius“ programą „Europos savanorių tarnybos projektas „4G“. Vaikų lopšelyje–darželyje „Drugelis“ programa įgyvendinama kartu su viešąja įstaiga „Creativitas“.

M. Sharmiashvili žino, kad Lietuva palaikė Gruziją sunkiu metu ir kad abi tautos yra draugiškos viena kitai. Todėl ji mūsų šalyje pasirinko savanorystę. „Šiaurės rytų“ nuotr.

Baigusi mokyklą M. Sharmiashvili studijavo Europos mokslus. Kurį laiką dirbo. Tačiau vėliau sugalvojo keisti savo gyvenimą.

Mergina sakė žinojusi, kad Lietuva su Gruzija yra draugiškos šalys. Būtent todėl ji pasirinko savanorystę Lietuvoje, kad geriau pažintų mūsų šalies kultūrą.

Merginai patinka vaikai. Jos sesuo yra ištekėjusi ir turi du vaikus. Mariam seseriai padėdavo juos prižiūrėti. Tai lėmė jos pasirinkimą savanoriauti vaikų ugdymo įstaigoje – norėjo susipažinti, kaip čia dirbama.

Savanorės mentorė yra direktoriaus pavaduotoja Ramunė Čigienė, o vadovė – pedagogė Daiva Greviškienė. Mergina darželyje ne tik padeda vesti sporto užsiėmimus, bet rytais kartu su vaikais daro mankštą.

Beje, pastarosiomis savaitėmis darželyje mankštą vedė ne tik Mariam, bet ir kiti Biržuose dirbantys savanoriai – Hasmik iš Armėnijos, Rita iš Portugalijos ir Alvaro iš Ispanijos.

Gruzinei labai įdomu stebėti lietuvių vaikus. Daugelis iš jų yra šviesaus gymio ir atrodo kitokie nei gruzinų vaikai – gražūs kaip lėlės. Be to, labai judrūs ir mieli. Merginai patinka su vaikais draugauti, šie ją irgi visuomet šiltai pasveikina ir apsikabina.

Mariam patinka Biržai, ypač lieptas per Širvėnos ežerą. Anot jos, miestas gražus, nedidelis. Čia sutinka žmonių, kurie atrodo draugiški, klausinėja jos visokių dalykų.

Įpratusi prie judraus gyvenimo būdo Gruzijos sostinėje mergina sako čia tiesiog pailsinti – visur ramu, viskas šalia, atstumai nedideli.

Gruzinė gyvena nuomojamame bute Vėjo gatvėje kartu su dar dviem kitose įstaigose dirbančiais savanoriais ispanu ir portugale. Daugiau draugų ji sako nespėjusi susirasti. Suprantama, kad šaltuoju metu daugelis biržiečių sėdi namuose ar uždarose patalpose.

Mergina kartu su vaikų darželio globotiniais jau suspėjo sudalyvauti įvairiose akcijose. „Šiaurės rytų“ nuotr.

Pašnekovė sakė jau apsilankiusi ne tik Vilniuje ir Kaune. Su jaunaisiais darželio futbolininkais bei jų tėveliais lankėsi Latvijos sostinėje Rygoje.

Kai bus geresnis oras, Mariam žada nuvykti į Kirkilus, apsižvalgyti bokšte bei apžiūrėti Biržų regioninio parko įžymybes.

Mariam labai patinka lietuviška duona ir tikisi išmokti ją kepti. Patinka ir šaltibarščiai. O štai lietuviškas nacionalinis patiekalas cepelinai jai įspūdžio nepadarė. Tiesa, darželyje ji nevalgo, maistą stengiasi gaminti pati. Jai patinka aštrus maistas.

Mokslus apie Europą krimtusi Mariam žino, kad Lietuva jos šalį palaikė sunkiais momentais, todėl jai svarbi mūsų šalies istorija. Kai buvo minima Sausio 13–oji, ji renginyje skaitė eilėraštį apie Lietuvą.

Tiesa, mergina neslepia, kad lietuvių kalbos mokytis labai sunku. Nors ji jau kartais supranta, kas kalbama, pačiai ką nors pasakyti kol kas labai sunku.

Vasario 16 dieną Mariam Sharmiashvili padėjo organizuoti mažųjų skaitovų renginį „Vaikai apie Lietuvą“. Pasitinkant šventes, darbuotojams trispalviais rutuliukais padėjo dekoruoti langus.

Mergina tikisi iki kitų metų spalio, kol bus Lietuvoje, susirasti daugiau draugų ir pakeliauti po mūsų šalį bei susipažinti su jos garsiausiomis vietomis, pramokti lietuvių kalbos.

Grįžusi į Gruziją ji planuoja tęsti studijas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus