Seimo narys P. Gražulis išsaugojo teisinę neliečiamybę
Seimo narys Petras Gražulis išsaugojo teisinę neliečiamybę. Parlamentarai antradienį pritarė Seimo laikinosios tyrimo komisijos, kuriai vadovavo Seimo narys Algimantas Salamakinas, siūlymui neduoti sutikimo Seimo narį P. Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.
Už tai antradienį balsavo 67 Seimo nariai, prieš buvo 45, susilaikė 6 parlamentarai.
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą dėl Seimo nario P. Gražulio laisvių suvaržymo, nes yra pradėtas ikiteisminis tyrimas byloje dėl trukdymo prokuroro veiklai, kai buvo surengtas piketas prie prokuroro Irmanto Mikelionio namų.
Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas A. Salamakinas sakė manąs, kad P. Gražulis nepadarė jokio nusikaltimo, nes įstatymas nedraudžia prie kiekvieno Lietuvos piliečio, ypač aukštas pareigas užimančio, piketuoti.
“Mano nuomone, prokuratūra nėra išskirtinė valdžios institucija, prie kurios atstovų namų negalima piketuoti. Įstatymas tą leidžia, asmeniškai nematau jokio nusikaltimo sudėties”, – sakė A. Salamakinas.
Seimo narį P. Gražulį pavadinęs išdykėliu, Seimo narys Naglis Puteikis ragino jį auklėti Seime, pavyzdžiui, skiriant papeikimą. “Auklėkime Seime, palikime jam neliečiamybę”,- kvietė jis.
Seimo narys konservatorius Andrius Kubilius mano, kad P. Gražulio veiksmuose yra kišimasis į prokuroro darbinę veiklą, todėl reikėtų panaikinti jo teisinę neliečiamybę.
“Kai bus sprendžiama kokia nors byla, tai visa partija eis piketuoti?”, – galimą scenarijų mato A. Kubilius.
Liberalas Eugenijus Gentvilas sakė balsuosiąs už tai, kad teisėsaugos institucijos galėtų vykdyti savo veiklą, o Seimo nario mandatas netaptų tam kliūtimi.
P. Gražulis tvirtino, kad nesijaučia padaręs jokio nusikaltimo, ir žadėjo balsavime nedalyvauti.
Kaip jau skelbta, “tvarkietis” P. Gražulis piketą prie prokuroro I. Mikelionio namų inicijavo po to, kai 2016 m. kovą I. Mikelionis pranešė, kad prokurorai prašys naikinti tuomečio Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininko Rolando Pakso europarlamentaro imunitetą, siekdami jį apklausti kaip įtariamąjį dėl galimos prekybos poveikiu.
Seime generalinis prokuroras E. Pašilis teigė, kad organizuodamas piketą P. Gražulis paviešino prokuroro gyvenamosios vietos adresą, o pačia akcija galimai buvo siekiama daryti psichologinį spaudimą I. Mikelioniui.
Tyrimą dėl P. Gražulio veiksmų Generalinė prokuratūra pradėjo pernai kovą, jis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.
Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Seimo narys turi teisinę neliečiamybę ir be Seimo sutikimo jo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę.