Šiaurės Korėjos lyderis pažadėjo nebežadinti Pietų Korėjos įspėjimais apie raketas

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) pažadėjo Pietų Korėjos prezidentui Moon Jae-inui (Mun Džejinui), kad su raketų paleidimu susiję įspėjimai ankstyvais rytais liks praeityje, pranešė Seulas.

Pernai Pchenjanas atliko 20 balistinių raketų bandymų. Beveik visi buvo atlikti ankstyvą rytą.

Tokiais atvejais Moon Jae-inas iškart šaukia savo Nacionalinio saugumo tarybą. Anksti turi keltis ir Seulo pareigūnai, diplomatai bei žurnalistai.

Vis dėlto neįprastai draugiškai nusiteikęs Kim Jong Unas šią savaitę pažadėjo Seulo pasiuntiniui nebetrikdyti Moon Jae-ino miego.

„Šiandien apsisprendžiau: prezidentui Moon Jae-inui nebebus trukdoma įspėjimais apie raketas ankstyvais rytais“, – Šiaurės Korėjos lyderį citavo Pietų Korėjos prezidentūros pareigūnas.

Pirmadienį keturias valandas trūkusiame susitikime Kim Jong Unas sutiko balandį surengti aukščiausiojo lygio susitikimą su Moon Jae-inu. Jis taip pat užsiminė, kad artimiausiu metu norėtų susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu).

Šiaurės Korėjas lyderis siūlė svarstyti branduolinių ginklų atsisakymo galimybes ir žadėjo neatlikinėti raketų ir branduolinių ginklų bandymų, kol vyksta dialogas.

Be to, abi Korėjos sutiko atidaryti telefono „karštąją liniją“ tarp abiejų Korėjų lyderių.

„Jeigu pareigūnai nesusikalbės arba elgsis arogantiškai, galėsiu paskambinti telefonu tiesiai ponui prezidentui ir lengvai viską sutvarkyti“, – sakė Šiaurės Korėjos lyderis pasijuokus abiejų šalių delegatams.

Pranešama, kad Kim Jong Unas juokavo ir apie savo svorį. Pasak dar vieno Pietų Korėjos prezidentūros pareigūno, Kim Jong Unas žino, kad ši tema itin populiari užsienio žiniasklaidoje, taigi iš jo lūpų pasigirdo savikritiškų juokų.

Išsamesnės informacijos apie tai nebuvo pateikta, bet D. Trumpas kartą pavadino Šiaurės Korėjos lyderį „neūžauga ir storuliu“.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus