Štai KODĖL vyrai augina ilgą nagą ant mažojo piršto. Dabar galite miegoti ramiai!

Yra dalykų, apie kuriuos mūsų civilizuotoje visuomenėje kažkaip nedera klausti ir kalbėti. Tai ypač pasakytina apie klausimus, susijusius su žmogaus išvaizda. Žinoma, dabar kalbame ne apie tuos neišauklėtus žmones, kuriems neegzistuoja tokio dalyko kaip tolerancija, taktas, asmeninė erdvė – jie kiša savo nosį visur, dažnai nežinant leistinų ribų. Šie smalsūs barbarai sužinos viską, ko tik nori, bet kokiais būdais.

Šiandien mes prisiėmėme misiją atskleisti vieną mįslę, kurį turbūt daugelį metų kamavo ne vieną šimtą žmonių, tačiau jie nedrįso apie tai paklausti. Labai daug žmonių (ypač moterų) jau seniai buvo sumišę dėl klausimo, kodėl vyrai auginą ilgą mažojo piršto nagą. Dažnai toks stipriosios lyties išvaizdos ypatumas buvo priskiriamas kažkam panašaus į masonų magijos ritualus. Taigi dabar mes pasistengsime sudėlioti viską į savo vietas.

Pasak kai kurių istorinių šaltinių, pirmieji nagus ant mažojo piršto dar XVII amžiuje pradėjo auginti aristokratai, siekiant … atidaryti laiškus. Taip taip, toks išvaizdos ypatumas buvo toli ne mados klyksmas, o banali būtinybė. Dažniausiai nagas buvo auginamas ant mažojo kairės rankos piršto, kadangi dešiniąja ranka buvo laikomas rašiklis ir ginklas. Netrukus laiškus pradėjo užklijuoti ne smalka, o paprastais klijais, todėl šis poreikis išnyko.

Egzistuoja legenda, kad Prancūzijoje vyrai augino mažojo piršto nagą visai dėl kitos priežasties. Esmė yra ta, kad tose vietose, XVII-XVIII amžiais belstis į duris buvo blogo tono požymis, o pabrazdėti nagu buvo leidžiama. Taigi, ilgas mažojo piršto nagas buvo ne stilingas išsidirbinėjimas, ir būtinas atributas visiems, kas laikėsi etiketo taisyklių.

70-aisiais praėjusio šimtmečio metais JAV gatvėse labai dažnai buvo galima sutikti paauglių su ilgu mažojo piršto nagu. Nieko nuostabaus čia nėra. Tais laikais šalyje buvo labai paplitusi prekyba narkotikais. Tarp populiariausių narkotikų pirmoje vietoje buvo kokainas. Sumanūs nuo šios medžiagos priklausomi vaikinai išrado genialų būdą: išmatuoti reikiamą stebuklingų miltelių dozę, įbėrus jų ant mažojo piršto. Šis metodas tapo toks populiarus, kad galiausiai tarp narkomanų atsirado specialus kokaino svorio matas, kuris taip ir vadinosi – nail (nagas).

Be to, praėjusio amžiaus pabaigoje ilgas mažojo vyro piršto nagas reiškė priklausymą nusikalstamam pasauliui. Buvusios Sovietų Sąjungos teritorijos kolonijose toks ypatumas reiškė priklausymą autoritetams, kadangi tik reikšmingos figūros galėjo leisti sau nedirbti “zonoje”, auginant nagus bei prižiūrint juos. Tai buvo savotiškas įspėjimo signalas kitiems.

Beje, ilgąjį mažojo piršto nagą dažnai galima pastebėti pas kortų sukčius: atliekant  apgaulingą nuėmimą (“voltą”), nagas naudojamas kaip žymelė kortų atskyrimui.

Verta pažymėti, kad ilgą mažojo piršto nagą dažnai galima buvo pamatyti pas mašinistus. Juo, kaip įprasta, jie prisukdavo juostelę, kurioje buvo rodomas greitis, sustojimai, stabdymo kelias. Kaip matote, daugeliui profesijų tai yra tiesiog būtina!

Ar pamenate kaip legendinis sukčius Ostapas Benderis ilgu nagu atrakindavo spynas? Dabar ilgą mažojo piršto nagą dažnai galima pamatyti pas gitaristus, bet ir tiesiog pas tuos, kurie bando būti stilingi, originalūs ir nepanašūs į kitus.

Tikimės, kad mums bent kiek pavyko išaiškinti šią subtilią temą. Beje, sakoma, kad net Aleksandras Sergejevičius Puškinas turėjo ilgą nagą ant mažojo kairės rankos piršto. Tai iš karto pastebėjo Tropininas, kuris atėjo tapyti didžiojo poeto portretą. Tais laikais, tai reiškė, priklausymą masonų bendruomenėms.

Pasidalink su draugais šiuo straipsniu, jei manai, kad jis yra informatyvus. Galbūt žinai apie tai dar kažką? Tada laukiam tavo istorijų komentaruose!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus