Stebinantis abejingumas: gelbėjo žmogų nuo šalčio, o tarnybos klausė, ar skauda galvą dėl to bomžo

Lietuvą užplūdę šalčiai yra pavojingi žmogaus gyvybei. Neturintys kur sušilti skurdžiai gyvenantys žmonės lengvai tampa šalčio aukomis, tačiau atsakingos tarnybos ne visada skuba į pagalbą. Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta žinutė, kurioje pasakojama, kaip Lentvaryje per šalčius gatvėje gulinčiam žmogui abejingi nelikę praeiviai vargo kviesdami greitosios medicinos pagalbos ekipažą.

Žinomas IT saugumo ekspertas Marius Pareščius feisbuke pasakojo, kaip ketvirtadienio popietę važiuodamas per Lentvarį vidury kelio pastebėjo gulintį žmogų. Tuo metu temperatūra buvo nukritusi žemiau nei 10 laipsnių šalčio. Vyrą patraukti nuo važiuojamosios kelio dalies bandė viena moteris, tačiau daugelis automobilių vairuotojų juos tiesiog apvažiuodavo, kai kurie signalizavo.

M. Pareščius su bendrakeleive nuskubėjo į pagalbą ir padėjo patraukti vyrą į šalikelę. Iš ten vyras nušliaužė į greta esantį apleistą namą.

Kaip savo įraše feisbuke rašė pirmoji prie vyro nuskubėjusi moteris, norėdama padėti ji netrukus paskambino bendrosios pagalbos numeriu 112.

Operatorė moters paklausė, ar ji pažįsta vyrą. Kai ši atsakė, kad vyro nepažįsta, operatorė paklausė, ar jai „skauda galvą dėl to bomžo“. Nesulaukę greitosios ekipažo, žmonės dar kartą skambino pagalbos numeriu, o medikai atvyko tik po 20 min. ir vyrą išvežė į Trakų ligoninę.

Į šį įrašą feisbuke sureagavo ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Ji nurodė pasidomėsianti situacija ir pagalbos centro darbu.

Įrašo komentaruose žmonės piktinasi, kad Trakų ligoninėje asocialūs asmenys dažnai yra diskriminuojami – jiems neskubama suteikti pagalbos, kartais palaikius kelias valandas ligoninėje jie išleidžiami atgal į žiemos šaltį, nepriimami į palatas ir vietoje to guli lovose po laiptais.

Šiandien Lietuvoje šalta, žmogus lauke gali sušalti ar nušalti galūnes. Veiksmas Lentvaryje 16:10-16:40. Gavau žinute iš…

Posted by Marius Pareščius on 22. veebruar 2018. a.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus