Su legendiniu „Titaniku“ nuskendusi meilės istorija: milijonierė pasirinko mirti su mylimu vyru

Milijonai žmonių jau gerai susipažinę su jautria filmo „Titanikas“ personažų Rose ir Jacko meilės istorija, tačiau daugybė šį filmą dievinančių romantikų nė nenutuokė, kad tikrajame laive, pagal kurio tragediją ir buvo sukurtas filmas, taip pat vyko širdį draskanti drama.

Isidorius ir Ida Strausai mirė „Titanike“, Didžiosios Britanijos krantus palikusiame 1912-ųjų balandžio 14 dieną. Turtinga moteris pasirinko nesėsti į gelbėjimo valtį ir mirti kartu su mylimu vyru.

67-erių Isidorius ir ketveriais metais jaunesnė Ida buvo susituokę daugiau nei 40 metų ir legendiniu laivu nutarė grįžti į JAV iš kelionių po Europą. Pora augino šešis vaikus.

Kai laivas atsitrenkė į ledkalnį, po poros valandų jau visi laivo keleiviai dėvėjo pripučiamas liemenes. Būdama viena turtingiausių keleivių, Ida buvo užsitikrinusi vietą gelbėjimosi valtyje. Jos vyrui taip pat buvo pasiūlyta vieta, tačiau šis griežtai atsisakė, tikindamas, kad laive yra daugybė moterų ir vaikų, kurie gali išsaugoti savo gyvybes ir užimti jo vietą. Ida atsisakė į valtį sėsti be vyro, tad liko kartu su juo skęstančiame laive.

Knygoje apie „neskęstantį“ laivą rašytoja June Hall McCash teigia, jog keleiviai girdėjo Idą sakant: „Isidoriau, mano vieta yra su tavim. Su tavimi gyvenau, tave myliu ir, jeigu reikia, su tavimi mirsiu.“ Žmonės pasakojo, kad turtuoliai stovėjo prie turėklų apsikabinę ir žiūrėjo į minią verkdami.

Isidoriaus kūnas buvo rastas kartu su 306 skenduoliais, tačiau Idos taip niekas ir nerado.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus