Svarbus mitas apie vieną taurę raudonojo vyno

Atsitiktinė raudonojo vyno taurė nėra naudinga jūsų širdies veiklai, skelbia Dailymail.co.uk.Ankstesnių tyrimų išvadose teigiama, kad saikingai alkoholį vartojantys žmonės rečiau serga širdies ligomis nei blaivininkai. Dėl to atsirado mitas, kad atsitiktinė vyno taurė pagerina širdies veiklą.Vis tik minėti blaivininkai galimai yra buvę alkoholiu piktnaudžiavę žmonės, kurie alkoholio atsisakė dėl sveikatos problemų. Dėl šios priežasties jie galimai yra ne tokie sveiki kaip tie, kurie alkoholį vartoja saikingai.Taigi, visi anksčiau atlikti tyrimai rodo klaidingą iliuziją apie ryšį tarp saikingo alkoholio vartojimo ir sveikatos.45 tyrimų apžvalgą atlikęs dr. Timas Stockwellas teigia, jog žmonės nori tikėti, kad išgerti 1–2 kartus per dieną yra naudingi sveikatai.

Tyrėjai stebėjo daugiau nei 9 100 23–55 metų amžiaus žmonių iš Jungtinės Karalystės. Tai parodė, kad saikingai alkoholį vartojantys žmonės, išgeriantys iki dviejų alkoholio vienetų per dieną, turi mažesnę riziką sirgti širdies ligomis nei abstinentai. Vis tik, išanalizavus jaunesnių žmonių alkoholio vartojimo įpročius ir stebint juos, sulaukusius vyresnio amžiaus, kai padidėja širdies ligų rizika, viskas pasikeičia.

Tyrėjų nuomone, dažniausiai alkoholio nevartoja tie, kurie turi sveikatos problemų, štai kodėl dalis tyrimų rodo, kad saikingai alkoholį vartojantys žmonės yra sveikesni už abstinentus.

Tyrimų analizė taip pat parodė, kad abstinentai dažniausiai yra prastesnės fizinės ir psichinės sveikatos, be to, dažniau mažiau išsilavinę, o tai taip pat yra svarbus sveikatai įtakos turintis faktorius.

 

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus