Švęsti pasiruošęs Š. Jasikevičius: „Žalgirio“ atmosfera yra tai, dėl ko visi atsisako iš čia išvykti

Lietuvos krepšinio aktualijų pastaruoju metu nesekęs ir į Klaipėdos „Švyturio“ areną netikėtai patekęs žmogus sekmadienio vakarą galėjo pagalvoti, kad atsidūrė Kaune.

Mindaugą Girdžiūną ir Arną Butkevičių gruodžio pradžioje iš „Neptūno“ į Vilnių perviliojęs „Lietuvos rytas“ uostamiesčio krepšinio aistruolių širdyse paliko gilias žaizdas.

Nors pats „Neptūnas“ patekti į finalo ketvertą nesugebėjo, klaipėdiečiai jame turėjo kitą aiškų favoritą. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas dar vakar arenoje pasirodė vilkėdamas žalius marškinėlius bei aiškiai leisdamas suprasti, kurią komandą palaiko, o šiandien panašiai elgėsi ir didžioji dalis „Švyturio“ arenoje susirinkusių aistruolių.

Antrus metus paeiliui titulą iškovojusios komandos vairininkas Šarūnas Jasikevičius po susitikimo džiaugėsi ne tik šia pergale bei eiliniu puikiu Edgaro Ulanovo pasirodymu finale, bet ir išskirtine pačios komandos atmosfera.

„Sveikinu visus žaliai-baltus su pirmuoju sezono titulu. Žinojome, kad bus sunku, nes šios rungtynės yra specifinės. Ne favoritui gal net kažkiek lengviau ir mes su ta problema susidūrėme pirmoje rungtynių pusėje, kažkiek nepataikėme ir nesilaikėme žaidybinio plano. Nuo trečiojo kėlinio daugiau mažiau suradome įžaidėjus, kurie įvedė komandą į žaidimą, o gynyba buvo teisinga visų rungtynių metu. Noriu tik dar kartą pabrėžti Ulanovo indėlį – jis komandoje vienas jauniausių, tačiau pirmoje pusėje, kai mums buvo itin sunku ir žaidėme prastą krepšinį, jis buvo tas, kuris išliko su „šaltu“ protu. Labai smagu, kad tokie jauni žaidėjai pas mus auga ir jis tikrai yra nusipelnęs to naudingiausio žaidėjo titulo. Pirmoje pusėje kiekvienas bandė po vieną gelbėti „Žalgirį“, o antroje mes buvome komanda“, – rungtynes pakomentavo Š. Jasikevičius.

Antroje rungtynių pusėje susitikimą perlaužę žalgiriečiai tarsi išnaudojo patirtį, kurią sukaupė žaisdami daugiau tokių svarbių rungtynių.

„Mes, ko gero, turėjome daugiau tokių rungtynių patirties, nors „Lietuvos rytas“ yra veteranų komanda. Bet pirmoje pusėje tos patirties nesimatė, jie išmušinėjo mus savo fiziniu žaidimu. Gynyboje viskas lyg ir buvo gerai, išskyrus kelias išimtis. Bet neparodėme savo tikrojo krepšinio, tą favoritų etiketė buvo šiek tiek sunki. Turėjome daugiau pralošti negu varžovai laimėti“, – aiškino treneris.

„Žalgiris“ prieš „Lietuvos rytą“ buvo pralaimėjęs du sykius iš eilės. Kas pasikeitė, kad šį kartą kauniečiai iškovojo užtikrintą pergalę?

„Pakeičiau tai, kad nereikėjo šią savaitę žaisti Eurolygoje“, – pusiau juokais, pusiau rimtai atsakė Šaras.

Antrus metus paeiliui KMT turnyre triumfavęs „Žalgiris“ šiemet vėl atrodo kaip kumštis, o pats strategas tai aiškina ypatinga klubo aura.

„Žalgirio“ atmosfera yra tai, dėl ko visi čia dirbantys žmonės atsisako išvykti kitur. Nuo žaidėjų, iki trenerių ar net vadovybės – „Žalgirio“ atmosfera yra išskirtinė. Skaitau daug interviu ir visi žaidėjai kalba apie tai, kad nėra didesnio kaifo negu ateiti į „Žalgirio“ rūbinę. Nesakau, kad mes vieninteliai, bet garantuoju, kad vieni iš nedaugelio tokių“, – pakylėtas kalbėjo Š. Jasikevičius.

„Žalgiris“ pergalę finale iškovojo netgi nepaisant to, kad Paulius Jankūnas sužaidė vienas nerezultatyviausių sezono susitikimų – pelnė vos 1 tašką. Ką tai sako apie komandą ir jos stiprybes?

„Tai sako, kad antradienį jis pirks suši (šypsosi). Jeigu rimtai, tai visos komandos žino, per kur mes žaisime, tad nustebinti yra labai sunku. Bandėme nustebinti juos kai kuriose situacijose, kai kas gavosi, kai kas ne, bet išlieka Jankūno solidumas bet kurioje situacijoje. Šiandien nebuvo didelio plano žaisti per jį, tad čia gal šiek tiek treneris jį „išėmė“ iš rungtynių“, – kiek blankoką kapitono pasirodymą pakomentavo Š. Jasikevičius.

Jau penktadienį kauniečiai pratęs kovas Eurolygoje, o pirmasis sezono trofėjus gali suduoti puikų impulsą į lemiamas sezono kovas kilsiančiai ekipai.

„Tą patį sakau visiems, tai yra titulas – niekada nežinai, kada kitą jį gausi. Šiandien švęsime taip, kaip tik galim, o po dviejų dienų viskas prasidės iš naujo – vėl treniruotės, vėl vargas, vėl atsidavimas ir kiekvieno bei komandinis pasiruošimas. Dabar nenoriu galvoti, nes iki Kauno ilgas kelias, o tai – didžiulė problema“, – juokėsi Šaras.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapęs E. Ulanovas tą padarė jau trečią kartą iš eilės – prieš tai puolėjas laimėjo ir praėjusių metų KMT taurės finalo ketverto bei LKL finalo serijos naudingiausiojo titulus. Ką tai sako apie šį žaidėją, svarbiausiose kovose pakeliantį savo žaidimo lygį dar aukščiau?

„Kai ruoši rungtynių planą, žinai, kad kai kuriems žaidėjams yra sunku žaisti finalus. Aš pats esu žaidęs daug finalų ir prieš juos nemiegodavau. Ulanovas vienas iš tų, kurie žino, kaip tą daryti, bet mane nustebino ir kiti žaidėjai. Taurės apskritai yra siurprizų turnyras“, – sakė Š. Jasikevičius.

Ar treneris padėkotų asistentui Dariui Maskoliūnui, kuris sulaikė jį trečiajame kėlinyje bei padėjo išvengti antrosios techninės pražangos, kuri būtų eliminavusi Šarą iš susitikimo?

„Aš jam nedėkingas. Pirmoje pusėje pražangų skaičius buvo siaubingas. Aš turiu teisę nesutikti su technine pražanga, kuri visgi buvo pelnyta. Vis dėlto turiu teisę nesutikti ir turiu teisę kovoti už savo komandą“, – su klausimą uždavusiu žurnalistu nesutiko „Žalgirio“ strategas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus