Tarptautiniai bankai ruošiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui: planuoja masinį darbo vietų eksportą

Panašu, kad Europos Sąjungą pasiryžusioje palikti Britanijoje pradėjo formuotis finansų rinkos egzodas. Londone įsikūrę didžiausi tarptautiniai bankai per dvejus ateinančius metus iš Britanijos sostinės į žemyną planuoja „eksportuoti“ per 9 tūkst. darbo vietų, praneša „Reuters“.

„Last week Standart Chartered“ ir „JPMorgan“ yra dar du tarptautiniai bankai, kurie prabilo apie pasitraukimą iš Londono po „Brexit“. Jie prisidėjo prie augančios finansinių įmonių grupės.

„Goldman Sachs“ vadovas Lloydas Blankfeinas patikino, kad Londono kaip finansinio centro augimas gali sutrikti po „Brexit“ sukeltos suirutės.

Iki šiol jau trylika Britanijoje veikiančių tarptautinių bankų yra užsiminę, kad, siekdami apsaugoti prieinamumą prie ES vienos rinkos politikos, operacijų vykdymo centrus jie perkels į Europos didmiesčius.

Nors bankų atstovų, Britanijos ir Europos finansų institucijų derybos vyksta jau kelis mėnesius, bankai toliau intensyviai planuoja „emigraciją“.

„Pasirengimas vyksta visu tempu. Siekiame visiškai pasirengti nenumatytų atvejų koordinavimui. Gaišti laiko neverta“, – sakė vieno investicijų banko vadovas.

Padarinių kaina – mažiau uždirbantiems

Nors bankai eliminuotų vos 2 proc. Londono finansų rinkos darbo vietų, turtingų mokesčių mokėtojų praradimas atsilieptų Britanijos mokestinių pajamų rezervams.

Fiskalinių studijų institutas atliktame tyrime pabrėžia, kad daugiausia uždirbančių mokesčių mokėtojų praradimas reikštų, jog likusi populiacija turėtų padengti susidariusį skirtumą.

Tikslus skaičius, kiek darbo vietų po „Brexit“ praras Londonas, turėtų paaiškėti pasibaigus Britanijos ir ES deryboms. Tačiau kai kurie britų politikai tikina, kad bankininkai į situaciją reaguoja „perdėtai isteriškai“, o „Brexit“ jokios neigiamos įtakos šalies ekonomikai nepadarys.

„Laimingosios“ sostinės

Iki šiol žinoma, kad Dublinas ir Frankfurtas laikomi emigruoti ketinančių bankų „favoritais“. Šeši iš 13 bankų Frankfurte ketina atidaryti naujų filialų ar perkelti operacijų centrus į Frankfurtą. Dar trys bankai įsikurs Airijos sostinėje.

„Deutsche Bank“ balandžio pabaigoje patvirtino, kad į Frankfurtą arba kurią nors kitą Europos sostinę ketina perkelti per 4 tūkst. darbo vietų. Šis atvejis būtų didžiausio masto „persikraustymas“.

„JPMorgan“ praėjusią savaitę patvirtino, kad per ateinančius dvejus metus į Europos sostinę ketina perkelti „šimtus pozicijų“. Tiesa, banko vadovas Jamie‘s Dimonas neskubėjo įvardyti tikslaus perkeliamų darbų vietų skaičiaus.

 

alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus