Trakų rajono patruliai įsivėlė į keistą istoriją: paėmė kyšį ar sulaukė vairuotojo blaivininko keršto?

Trakų rajono policijos komisariato patruliai Audrius Malinauskas ir Jurijus Moisevičius įsipainiojo į korupcijos bylą – pareigūnai kaltinami reikalavę iš vairuotojo ir paėmę kelių šimtų eurų kyšį. Nors pareigūnų ir vairuotojo pokalbį turėjo įrašyti vaizdo registratorius, šis paslaptingai nieko neįrašė, o patys pareigūnai teigia, kad yra nekalti ir buvo apšmeižti.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje A. Malinauskui ir J. Moisevičiui pateikti kaltinimai dėl kyšio ėmimo. Nuosprendį teisėja Laureta Ulbienė ketina paskelbti balandžio 5 d.

Kaltinimų pareigūnai sulaukė po 2017 m. sausio 11 d. patruliavimo, kai apie 17 val. Trakų rajone, ties Žaizdrių gyvenviete, sustabdė ir patikrino juodos spalvos „VW Sharan“ automobilį – pastarojo vairuotojas kitą dieną pranešė, kad pareigūnai iš jo reikalavo ir paėmė kelių šimtų eurų kyšį už tai, kad nesurašytų administracinio nusižengimo protokolo už KET pažeidimus.

Prokuroras Remigijus Merkevičius jau yra paprašęs teismo abu pareigūnus pripažinti kaltais. Už kyšio ėmimą pasinaudojant tarnybine padėtimi kaltinamiesiems gresia tiek solidžios baudos, tiek, išskirtiniais atvejais, laisvės atėmimo bausmės. Tačiau patys pareigūnai kaltės nepripažįsta, o jų gynėjas prašo savo klientus išteisinti.

Anot advokato, ikiteisminis tyrimas buvo atliktas vienpusiškai ir neišsamiai, o kelyje sustabdytas vairuotojas ir du kartu važiavę keleiviai galėjo pasitarti, kokius parodymus duoti.

Patys A. Malinauskas ir J. Moisevičius teisme teigė, kad tądien patruliavo įprasta tvarka, kai jų dėmesį patraukė sunkvežimį lenkęs ir keistai manevravęs automobilis. Įtarę, kad keistus manevrus atlieka nuo alkoholio apsvaigęs vairuotojas, pareigūnai sustabdė transporto priemonę ir ją patikrino – nors viduje buvo justi alkoholio kvapas, paaiškėjo, kad išgėrę buvo du keleiviai, o vairuotojas – blaivus, todėl buvo paleistas.

Pastarasis savo ruožtu teigia, kad pareigūnai apie 15 minučių prašė kyšio, po to jis pusvalandį važiavo iki bankomato Trakuose, kad išsigrynintų pinigų ir duotų patruliams. Juos galimai paėmė J. Moisevičius.

Kaip elgėsi pareigūnai, turėjo įamžinti jų automobilyje esantis vaizdo registratorius, tačiau prietaisas dėl neaiškių priežasčių neveikė. Kaltinamųjų advokatas teigė, kad neatmetama, jog patruliai galėjo jį išjungti sąmoningai, tačiau vaizdo registratorius neveikė ilgą laiką, o dėl kokių priežasčių, negali atsakyti net specialistai, kuriems tyrėjai nepatikėjo tiesiogiai apžiūrėti registratoriaus.

Patys kaltinamieji teigė, kad vairuotoją specialiai pasivedė arčiau savo automobilio, kad bendravimo niuansus aiškiau įrašytų registratorius. Anot patrulių, jiems pateikti kaltinimai gali būti vairuotojo šmeižtas – pastarasis, anot jų, įsižeidė, kai buvo pasiūlyta pasitikrinti blaivumą, teigė apskritai negeriantis alkoholio, o paleistas esą pasakė pareigūnams: „Aš jums dar padarysiu.“ „Gal jam įžeidimas, gal negeria?“ – teisme svarstė J. Moisejevas.

Abu pareigūnai prašo teisėjos juos išteisinti. „Dirbu šitą darbą, patenkintas šituo darbu. Gal nori apšmeižti mus – nežinau, dėl ko“, – gynėsi nuo pateiktų kaltinimų A. Malinauskas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus