Trečioko tėtį nustebino užduotis pradinukui: ei, vaike, juk žinai, kiek išleidi pinigų savo rūkalams

Portalą Alfa.lt pasiekė susirūpinusio skaitytojo Aurimo laiškas, kuriame vyras nuogąstauja, kad mokinukai jau nuo jaunų dienų supažindinami su žalingais įpročiais ir netgi priversti jais domėtis, kas tai yra.

„Mano sūnus, spręsdamas trečios klasės vaikams skirtą užduotį, paklausė, kodėl reikia skaičiuoti pinigus rūkalams. Iš tiesų, pamatęs pratybas, kuriose užduotis turi atlikti pradinukai, nustebau, ten akivaizdžiai tarsi skatinama domėtis rūkymu, nes užduoties formuluotė taip sako“, – Alfa.lt rašė susirūpinęs tėtis.

Ir iš tiesų užduoties formuluotė atrodo įdomiai.

„Pabaik skaičiuoti išlaidas rūkalams. Apskaičiuok, kiek knygų galėtum nusipirkti už rūkalams išleistus pinigus“, – rašoma užduotyje.

Čia pat nurodoma, kad vienas cigarečių pakelis kainuoja 3 eurus, o knyga – 10 eurų.

Susirūpinusiam tėčiui kilo klausimas, kodėl į užduotį buvo būtina įtraukti rūkalus, gal kaip ne itin teigiamą pavyzdį buvo galima panaudoti saldumynus ar kitą produktą.

„Na, galima gi buvo į kainą įtraukti saldainius ar kažką panašaus, o šiuo atžvilgiu perskaitęs užduotį net pagalvojau, kad ei, trečioke, juk tu žinai, kiek išleidi pinigų savo rūkalams“, – ironijos neslėpė tėtis Aurimas.

Tiesa, tėtis čia pat pažymėjo, kad pratybų sąsiuvinyje dar patariama, kad pradinukas užduotį atlikti gali savarankiškai, pasitarti su mokytoju ar draugu.

„Įdomu, kokia būtų mokytojo reakcija, jei mokinukas jo paklaustų, kiek šis išleidžia pinigų rūkalams. Na, nėra didelės bėdos, dar gali pasitarti ir su bičiuliu, galbūt jis geriau skaičiuoja savo išlaidas. Juokas juokais, tačiau iš tiesų visa užduotis ir jos apipavidalinimas skamba komiškai, bet kartu ir verčia susirūpinti“, – Alfa.lt sakė skaitytojas Aurimas.

Leidykla „Šviesa“: naujuose pratybų leidimuose tokių užduočių nebebus

Alfa.lt susisiekė su pratybas „Riešutas“ išleidusia leidykla „Šviesa“.

Kaip teigė „Šviesos“ viešųjų ryšių vadovė Rūta Latinytė, užduotis pratyboms parenka autoriai, tiesa, leidykla parengtą medžiagą dar kartą peržiūri.

Pasiteiravus, kodėl į trečios klasės mokiniams skirtas užduotis įpinami ir žalingi įpročiai, skaičiavimai, kiek pinigų išleidžiama rūkalams, „Šviesos“ atstovė sakė, kad pagal ŠMM parengtą programą yra numatyta įtraukti ir integruoti į užduotis Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programą.

„Kalbant apie priežastis, kodėl tokia užduotis buvo sukurta, svarbu suvokti tų metų, kai pratybos buvo rengiamos, kontekstą. ŠMM yra patvirtinusi integruoti Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programą į ugdymo procesą. Kaip matote, per matematikos pamoką buvo siekiama formuoti ir požiūrį į sveiką gyvenseną, o rūkymas pateiktas kaip žalingas ir nuostolingas užsiėmimas. Užduotys buvo sukurtos žaisminga forma, siekiant paskatinti diskusiją apie rūkymo žalą per įvairias pamokas“, – portalui Alfa.lt atsakė „Šviesos“ atstovė.

Anot R. Latinytės, tai nebuvo vienintelis skundas, kurio yra sulaukusi leidykla, todėl naujo leidimo pratybų sąsiuviniuose panašaus pobūdžio užduočių nebebus rengiama.

„Nors ŠMM programoje rekomenduojama, kad vadovėliai turi būti integruoti ir apie žalingą rūkymo įprotį kalbama kompleksiškai, iš visų pusių, tačiau, kaip ir minėjau, dėl tėvelių pastabų nutarėme šią užduotį naujajame leidime išimti. Šiuo metu knygynuose turėtų būti jau tik atnaujintas leidimas. Naujuose vadovėliuose ir pratybose renkamės kitokius ugdymo metodus, tad panašių užduočių jau neberastumėte“, – portalui teigė leidyklos „Šviesa“ viešųjų ryšių vadovė R. Latinytė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus