Be trenerio likusios „Barcelonos“ radaruose – Š. Jasikevičius

Košmarišką laikotarpį išgyvenantis „Barcelonos“ krepšinio klubas gali vėl imti dairytis į Kauną.

Kaip praneša krepšinio apžvalgininkas Davidas Pickas, su treneriu Sito Alonso atsisveikinęs Katalonijos flagmanas neatmeta galimybės ir vėl darbą siūlyti su Kauno „Žalgiriu“ šiame sezone Europą stebinančiam Šarūnui Jasikevičiui. Tiesa, pasak žurnalisto šaltinių, „Barcelonos“ vadovai Šarą kviesti planuoja pasibaigus šiam sezonui, kuriame katalonai jau praktiškai palaidojo viltis patekti į Eurolygos ketvirtfinalį ir mato miglotas perspektyvas susigrąžinti Ispanijos čempionų titulą.

Tad panašu, kad šį sezoną „Barcelona“ yra linkusi užbaigti su laikinu vyriausiuoju treneriu, kuriuo tapo Alfredas Julbe, ir pernelyg nesinerti iš kailio siekiant surasti pamainą S. Alonso.

Pastarasis komandą papildė tik praėjusią vasarą, kai nepavykus deryboms su Š. Jasikevičiumi katalonai nusprendė į klubą pakviesti puikų praėjusį sezoną Vitorijoje turėjusį strategą. Vis dėlto graiką Georgį Bartzoką pakeitęs ispanas drastiškų pokyčių komandos rezultatuose neatnešė ir be Eurolygos atkrintamųjų praėjusiais metais likę katalonai šiemet yra dar didesnėje duobėje – po 21 turo turi vos 7 pergales ir dalijasi vos 13-15 vietomis. Ispanijos pirmenybėse „Barca“ su 12 pergalių per 19 susitikimų dalijasi 3-6 vietas, o nuo pirmaujančio principinio varžovo Madrido „Real“ atsilieka net penkiais laimėjimais.

Primename, kad pagrindiniu kandidatu užimti Katalonijos ekipos trenerio kėdę Šaras buvo laikomas ir pernai vasarą, tačiau tuomet visus variantus apsvarstęs 41-erių strategas nusprendė likti Kaune. Kaip vėliau atskleidė pats Š. Jasikevičius, tokį sprendimą lėmė ne tik sentimentai gimtojo miesto komandai ir galimybė itin svariai prisidėti prie komandos sudėties komplektacijos, bet ir, kiek netikėtai, finansinis pasiūlymo aspektas.

„Viskas labai paprasta, mes tiesiog nesusitarėme. Skambės keistai, bet „Žalgirio“ pasiūlymas buvo geresnis už „Barcelona“, smarkiai geresnis. Finansiškai „Žalgirio“ pasiūlymas tiesiog buvo geresnis“, – Ispanijos žiniasklaidai vasarą atviravo dviejų metų ir maždaug 1 mln. eurų vertės sutartį su Lietuvos čempionais sudaręs treneris.

Dar gruodį Ispanijos žiniasklaida skelbė, kad „Barcelona“ suka ratus ir aplink kitą svarbią „Žalgirio“ dėlionės dalį – įžaidėją Keviną Pangosą. Esą prieš atsiduriant gilioje krizėje ekipos vadovai tikėjosi kanadietį vilioti tik po šio sezono, bet po keleto skaudžių nesėkmių neištvėrė ir pateikė pasiūlymą tiek K. Pangosui, tiek ir „Žalgirio“ klubui.

Vis tik tiek kauniečiai, tiek ir pats kanadietis šiuos bandymus atmetė, o pats įžaidėjas teigė puikiai besijaučiantis Kaune.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus