Turkijos teismas pedofilą nuteisė „rekordine“ bausme: skyrė 572 metus kalėjimo

Turkijos teismas skyrė rekordinę 572 metų laisvės atėmimo bausmę pedofilui, nuteistam už 18 vaikų tvirkinimą mokykloje, kurioje dirbo, antradienį pranešė vietos žiniasklaida.

Pietinės Adijamano provincijos teismas pripažino mokyklos valytoją kaltu, bylos nagrinėjimo metu sužinojęs, kad jis prievartaudavo vaikus ir lįsdavo į jų lovas, rašoma dienraštyje „Hurriyet“.

Kaltinamasis buvo nuteistas už daugybę jam inkriminuotų nusikaltimų, tarp jų ir „vaikų lytinį išnaudojimą“; už kiekvieną iš 18 nukentėjusių mokyklos berniukų teismas skyrė jam po 30 metų laisvės atėmimo, praneša laikraštis.

Dar 32 metai kalėjimo jam buvo skirti už kitus nusikaltimus, tarp kurių buvo „neteisėtas laisvės suvaržymas“, „nedorus elgesys“ ir „šantažas“. Susumavus visus teismo skirtus bausmės metus, nuteistasis gavo 571 metų 11 mėnesių ir 25 dienų laisvės atėmimo bausmę, pranešė naujienų agentūra „Dogan“ ir dienraštis „Hurriyet“.

Laikraštyje rašoma, kad nuteistasis pedofilas dirbo specializuotoje religinį išsilavinimą siūlančioje Imamo Hatipo mokykloje nuo 2012 metų, o 2013-2015 metais buvo apsigyvenęs mokyklos patalpose.

Buvęs valytojas mušdavo vaikus, versdavo juos žiūrėti pornografinius filmus, rūkyti ir jiems grasindavo.

Pastarąją savaitę vaikų tvirkinimo problema Turkijoje sulaukė ypač didelio dėmesio. Visuomenę sukrėtė neseniai vienas po kito vietos žiniasklaidoje pasirodę pranešimai apie du nesusijusius vaikų lytinio išnaudojimo atvejus.

Reaguodama į visuomenės pasipiktinimą, Turkijos vyriausybė suskubo sudaryti vaikų lytinio išnaudojimo prevencijos komisiją, į kurią įeina šeši vyriausybės ministrai.

Turkijos vyriausybė taip pat ketina svarstyti galimybę įvesti privalomą cheminę kastraciją vaikų lytiniams išnaudotojams.

Cheminė kastracija – tam tikrą laiką privalomas lytinį potraukį mažinančių vaistų vartojimas – Turkijoje jau buvo įteisinta 2016 metais, tačiau praėjusį rugpjūtį šalies aukščiausiasis administracinis teismas, Valstybės Taryba, sustabdė jos taikymą.

Moterų teisių gynimo grupės taip pat nepritaria laikinai cheminei kastracijai. Pasak jų, geriausias vaikų lytinio išnaudojimo problemos „sprendimas yra liautis skirti sušvelnintas bausmes“ vaikų tvirkintojams.

Nuo 2006 iki 2016 metų Turkijoje teismo nutarčių bylose dėl lytinių nusikaltimų prieš vaikus skaičius išaugo nuo 3 778 iki 21 189, informuoja Teisingumo ministerija.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus