Tuskas: labai tikėtina, kad Maskva atsakinga už buvusio rusų šnipo apnuodijimą

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį pareiškė, jog „labai tikėtina“, kad Maskva atsakinga už buvusio rusų šnipo apnuodijimą Didžiojoje Britanijoje.

Helsinkyje viešintis D. Tuskas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, jog reiškia „visišką solidarumą“ Jungtinės Karalystės ministrei pirmininkei Theresai May (Terezai Mei) „šios brutalios atakos, kurią, labai tikėtina, inicijavo Maskva, akivaizdoje“.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas atvyko į Helsinkį susitikti su Suomijos vyriausybės vadovu Juha Sipila (Juha Sipile) derybų dėl „Brexit“.

Th. May trečiadienį pradėjo skelbti paskelbti, kokių atsakomųjų priemonių Maskvos atžvilgiu imsis Londonas dėl išpuolio prieš buvusį Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininką S. Skripalį ir jo dukrą Juliją.

Kovo 4 dieną jie buvo rasti be sąmonės ant suoliuko šalia vieno prekybos centro Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste.

Nustatyta, kad jie buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“), sukurta Sovietų Sąjungoje.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus