Vaikinų baimė: ką reikia žinoti apie androfobiją

Androfobija būdinga tik moterims. Ja sergančios merginos paniškai bijo vyrų ir negali su jais palaikyti artimų santykių.

Ši fobija susiformuoja merginoms po išgyvento sukrėtimo ar psichologinės traumos, susijusios su vyriškos lyties atstovais. Pačios merginos aiškina, kad už visų vyrų komplimentų, šypsenų ir romantikos slepiasi tik melas, klasta ir azartas.

Androfobijos priežastys

Kaip aiškina psichologai, šio susirgimo priežastis būna neigiama patirtis merginos praeityje. Tai gali būti vaikino apgaulė ir išdavystė. Nesėkminga intymioji patirtis uždeda antspaudą visam jos gyvenimui. Androfobiją gali sukelti ir matyti vaizdai, kurie traumuoja psichiką. Pasitaiko, kad blogas brolių ar tėvo elgesys, fizinis smurtas ar banalūs konfliktai sukelia ilgalaikį priešiškumą stipriajai lyčiai. Tokį sukrėtimą išgyvenusiai jaunai merginai pasekmės gali būti negrįžtamos.

Kad ir kaip keista, tokios merginos vis tiek jaučia potraukį priešingai lyčiai, nors ir neįstengia atsikratyti baimės dėl galvoje kylančių neigiamų asociacijų. Kartais androfobija išsivysto kartu su panikos atakomis bei sociofobija, todėl tikrąją priežastį gali nustatyti tik rimtas specialistas.

Šiuolaikinės moterys vis dažniau atsisako ilgalaikių santykių su vyrais. Darančios sėkmingą karjerą damos nebenori apsunkinti savo gyvenimo santykiais, kurie sukelia tik stresą ir papildomą vargą. Jos baiminasi dėl savo ateities ir sveikatos.

Kaip tvirtina psichologės, žmonės pritraukia prie savęs tai, ko labiausiai bijo. Vaikinų bijančios merginos labiausiai traukia agresyvius vyrus.

Baimė

Androfobijos simptomai

Svarbiausiu susirgimo požymiu laikomas pavojaus jausmas. Psichika kuria iliuziją, kuri sukelia nerimą ir baimę. Kai kurios moterys net stengiasi vengti vietų, kur galėtų sutikti daug vyrų, nes tai sukelia joms stiprias neigiamas emocijas. Joms atrodo, kad visi stipriosios lyties atstovai yra bejausmiai egoistai.

Androfobijos gydymas

Kaip ir visi kiti psichikos sutrikimai, androfobija gydoma psichoterapija. Specialistas padeda išsiaiškinti sutrikimo priežastį. Ir tik paskui, jei prireikia, skiria medikamentinį gydymą. Raminamieji vaistai padeda sumažinti nerimą.

Dažnai psichoterapeutai naudoja metodą „veidu į veidą“. Jo principas: mokomasi laipsniškai suartėti su abstrakčiu vyru. Tuo pačiu psichologai padeda susitaikyti su mintimi, kad priešinga lytis gali asocijuotis ne su prievarta, o su meile ir rūpinimusi. Svarbiausia suvokti, kad tarp visų žmonių, nepriklausomai nuo jų lyties, yra ir gerų, ir blogų.

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus