Vilniaus oro uosto takas atnaujinamas pagal planą

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija bus baigta per numatytą laiką, teigia su darbų eiga susipažinęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

„Susipažinome su projekto eiga, jis eina pagal planą. Rangovas užtikrino, kad darbai bus baigti, ir rugpjūčio 18 d. lėktuvai leisis jau Vilniaus oro uoste“, – antradienį oro uoste žiniasklaidai sakė R. Masiulis.

Pasak ministro, remonto darbai vyksta rekordiniais regionui tempais.

„Technikos dirba daug, vienu metu, kaip buvau informuotas, iki 200 technikos vienetų. Minima, kad asfalto klojimo greitis yra rekordinis Baltijos šalims“, – kalbėjo R. Masiulis.

Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas pažymėjo, kad pagrindiniai darbai bus baigti, preliminariai, iki rugpjūčio 10 d., vėliau vyks tako bandymai specialiais lėktuvais.

LLU Almantas Masiulis Vilniaus Oro Uostas Rekonstrukcija
Susitikimas su þiniasklaidos atstovais. Dainiaus Labuèio (ELTA) nuotr.
Vilnius, 2017 m. rugpjûèio 1 d. (ELTA). Vilniaus oro uosto kilimo ir tûpimo tako rekonstrukcija bus baigta per numatytà laikà, teigia su darbø eiga susipaþinæs susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Susitikime su þiniasklaidos atstovais dalyvavo Lietuvos oro uostø generalinis direktorius Gediminas Almantas. edið

„Nuo rugpjūčio 10-12 dienos vyks tako testavimas, vadinamieji apskraidymai. Tik po to takas bus sertifikuotas. Specialūs lėktuvai, kurie turi visai kitus skrydžio parametrus nei keleiviniai lėktuvai. Tai yra anglų bendrovė, kuri laimėjo konkursą ir atliks testavimą“, – sakė G. Almantas.

Lietuvos oro uostų vadovas taip pat pastebėjo, kad ilgainiui vilniečiai ir miesto svečiai sulauks ir naujo terminalo.

„Pagrindiniai ribojimai Vilniaus oro uosto plėtrai yra terminalo pajėgumai – kitas etapas, kurį darysime po tako rekonstrukcijos, yra terminalo plėtra. Bus daromi atskiri pataisymai, bet uostas nebus uždarytas“, – kalbėjo G. Almantas, akcentavęs šias problemiškas dabartinio terminalo vietas: per siaura aviacijos saugumo patikros zona, ypač sudėtinga bagažo sistema, registracijos zona.

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija prasidėjo liepos 14 d., ji tęsis iki rugpjūčio 17 d. 23.59 val. Per šį laikotarpį į mažesnį Kauno oro uostą laikinai perkeliami maždaug 3100 skrydžių ir apie 300 tūkst. keleivių, taip pat – bent 200 darbuotojų iš Vilniaus oro uosto.

Kauno oro uostui sėkmingai susitvarkant su išaugusiais keleivių srautais, o viešojoje erdvėje pasigirstant siūlymams pagrindinius šalies oro vartus net perkelti į Kauną, susisiekimo ministras R. Masiulis teigia, kad tokia galimybė nesvarstoma.

„Tai maždaug reikštų naujo oro uosto statybą – tiek daug pataisymų reiktų daryti. O dėl Vilniaus oro uosto, kuris yra ir bus pagrindinis oro uostas, plėtros mes atskirai kalbame su oro uosto vadovybe“, – antradienį sakė R. Masiulis.

Kaip žinoma, Vilniaus oro uoste šiuo metu keičiama senoji tako danga, sutvirtinamas jo pagrindas, įrengiamos naujos drenažo ir lietaus surinkimo sistemos, rekonstruojama žiburių valdymo sistema. Pasak G. Almanto, žiburių sistema bus ypač moderni ir kartu efektyvi aplinkosaugos (energijos suvartojimo) atžvilgiu.

Rekonstrukcijos darbų rangovas – Latvijos bendrovės „A.C.B“ vadovaujamas įmonių konsorciumas, darbams numatyta 19 mln. eurų. Projekto įgyvendinimą stebi AB „Problematika“.

Pastarąjį kartą Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas iš dalies buvo rekonstruotas 2003-iaisiais. Dar 2014 m. atlikti laboratoriniai šio tako tyrimai parodė, kad blogėjanti jo būklė ir yrantys dangos produktai gali kelti riziką aviacinei saugai.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus