Visaginas atsisveikina su miesto simboliu, jį pakeis „Lidl“ parduotuvė

Jau kelias savaites Visagino gyventojai stebi, kaip griaunamas aukščiausias atominio miesto pastatas, kurį daugelis visaginiečių laiko miesto simboliu – 12 aukštų viešbutis „Aukštaitija“.

Viešbutį dar pernai iš vietos verslininkų įsigijo Vokietijos bendrovė „Lidl“, kuri vietoj šio, dar sovietmečiu iškilusio raudonu plytų giganto ketina pastatyti parduotuvę.

Buvęs „Aukštaitijos“ savininkas Araikas Tunianas anksčiau yra teigęs, kad viešbutį nuspręsta parduoti, nes jis buvo nerentabilus. Pastaraisiais metais žiemos sezono metu viešbutis buvo nešildomas, jo būklė nuolat blogėjo, o didžiąją dalį pajamų jo savininkas gaudavo iš viešbutyje veikusio naktinio klubo bei šalia buvusios picerijos.

Už kiek viešbutis buvo parduotas „Lidl“, viešai nebuvo skelbiama, tačiau žiniasklaidoje rašyta, kad 2015 metais „Aukštaitijos“ savininkas už jį prašė 1,3 mln. eurų.

Per projekto pristatymą miesto gyventojams, vykusį pernai rudenį, „Lidl“ atstovai teigė, kad nauja parduotuvė turėtų būti atidaryta šių metų vasarą. Gali būti, kad savo planus bendrovei teks pakoreguoti, nes šiandien akivaizdu, kad viešbutis nebus nugriautas iki kovo pabaigos, kaip buvo skelbta. Griovimo darbus vykdo bendrovė „Vilniaus betono demontavimo technika“.

Daugelis visaginiečių iki šiol negali susitaikyti su „Aukštaitijos“ praradimu.

„Aukštaitija“ yra Visagino simbolis ir miesto valdžia turėjo rasti būdų jam išsaugoti. Nejaugi nebuvo galima jo restauruoti, sutvarkyti ir toliau naudoti? Žinoma, griauti lengviau nei statyti“, – sakė visaginietė Svetlana, paklausta, ką galvojanti apie „Aukštaitijos“ griovimą.

Panašiai, kaip ji, mano nemaža dalis miesto gyventojų, nors yra ir tokių, kurie džiaugiasi, kad sovietinis nenaudojamas monstras bus nugriautas.

„Lidl“ savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2016 metais. Šiuo metu ji valdo 35 parduotuves 16 šalies miestų.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus