Vokietijoje kalinamas slaugytojas spalį bus teisiamas dėl 97 pacientų nužudymo

Vokietijoje už šešių pacientų nužudymą skiriant per dideles vaistų dozes prieš trejus metus įkalinto slaugytojo, kuris įtariamas nužudęs dar 97 žmones, spalį stos prieš teismą, penktadienį pranešė Oldenburgo apygardos teismas.

Teismo pranešime sakoma, kad spalį bus pradėta nagrinėti 41 metų Nielso Hoegelio (Nylso Hėgelio) byla. Teismo procesas veikiausiai tęsis iki kitų metų gegužės.

Jei kaltinimai pasitvirtins, N. Hoegelis taps vienu daugiausiai žmonių nužudžiusių Vokietijos žudikų maniakų.

Teismas vyks didelėje salėje Oldenburgo mieste, kad joje tilptų „120 bendraieškių, 17 jų advokatų, suinteresuoti visuomenės nariai ir reporteriai“.

Šis nužudytųjų skaičius „yra unikalus per Vokietijos Respublikos istoriją“, rugpjūtį sakė policijos vyriausiasis tyrėjas Arne Schmidtas (Arnė Šmitas). Jis pridūrė, kad N. Hoegelis savo aukas pasirinkdavo atsitiktinai, o didžiąją dalį jo aukų sudarė kritinės būklės pacientai.

N. Hoegelis prisipažino sušvirkšdavęs pacientams preparato, galinčio sukelti širdies ir kraujagyslių nepakankamą, kad galėtų mėginti juos atgaivinti, o kai tai pavykdavo, kolegos jį laikydavo žmonių gyvybių gelbėtoju.

Vyras teigė jusdavęs euforiją, kai stengdavosi atgaivinti pacientą, o nepavykus jį apimdavo didelis sielvartas.

N. Hoegelis yra jau dukart teistas dėl šešių asmenų nužudymo. Rugpjūtį vokiečių policija nurodė, kad tyrėjai, ekshumavę ir ištyrę daugiau palaikų, rado įrodymų, kad jis tikriausiai nužudė daugiau kaip devynias dešimtis žmonių.

Sausį Oldenburgo prokurorai pareiškė jam kaltinimus dėl dar 97 žmonių nužudymo. Toksikologai ekspertai nurodė, kad nepavyko rasti įtikinamų įrodymų, kad N. Hoegelis atsakingas už dar trijų asmenų mirtis.

2015 metais N. Hoegelis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, bet jau tuo metu buvo aišku, kad jis nužudė dešimtis pacientų. Tyrėjai tuo metu pripažino, kad tikrasis aukų skaičius galbūt niekada neišaiškės, nes kai kurių velionių palaikai buvo kremuoti.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus