Vos 24-erių lietuvis atsisako pilietybės: priežasčių sąraše – ir karinė tarnyba

Šiuo metu 24-erių Martynas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) jau penkerius metus gyvena Didžiojoje Britanijoje.

Nuo 19 metų į užsienį išvykęs jaunas vyras net neketina grįžti į Lietuvą. Maža to, jis siekia tapti Didžiosios Britanijos piliečiu. Abejonių tv3.lt kalbintas Martynas dėl šio žingsnio teigė nebeturintis.

„Nenoriu visko prarasti, ko pavyko pasiekti. Baisu pagalvoti, ką dar Lietuvos valdžia sugalvos. Pasikeisiu pilietybę ir nereikės sukti dėl nieko galvos. Esu šauktinių sąraše, tai net neramu grįžti į Lietuvą, dar sulaikys ir lieps 9 mėnesius tarnauti“, – trumpai situaciją apibendrino tv3.lt pašnekovas.

Nenorėdamas papildomo dėmesio, Martynas į žurnalisto klausimus sutiko atsakyti tik užtikrinus anonimiškumą.

Sunku gyventi Lietuvoje

– Martynai, pradėkime nuo esminio klausimo – kodėl nori atsisakyti Lietuvos pilietybės?

– Pilietybę keičiu vien todėl, kad yra labai sunku gyventi Lietuvoje… Čia mokiausi, dirbau, o kai praradau darbą, galėjau uždirbti nebent minimalią algą.

O kai pasikeitė valiuta, galiu pasakyti, kad gyventi Lietuvoje tapo visiška tragedija. Dar kai turėjome litą, dvejus metus dirbau Didžiojoje Britanijoje. Pamenu, grįžau atostogų ir pamačiau kainas… Nusprendžiau likti užsienyje. Kita priežastis, kodėl noriu atsisakyti Lietuvos pilietybės yra susijusi su armija.

Man ji yra visiškai nereikalinga. Šiuo metu turiu puikų darbą, siekiu karjeros, uždirbu tikrai nemažus pinigus. Jei tik išvažiuočiau 9 mėnesiams į tarnybą – viskas pradingtų. Baisu, kad dar kažko Lietuvos valdžia nesugalvotų… Tad, tiesiog, geriau pasikeisti pilietybę.

Tada, manau, bus rami galva. Nebereikės bijoti… Ir galėsiu aplankyti Lietuvą jau kaip Didžiosios Britanijos pilietis. O dabar neaišku, esu šauktinių sąraše… Baisu, kad dar sustabdys pasienyje…

– Tai kiek tiksliai jums buvo metų, kai išvykote iš Lietuvos?

– Šiuo metu man yra 24 metai. O išvykau kažkur prieš penkerius metus. Tuomet man buvo apie 19 metų.

– Ką šeima sako apie jūsų sprendimą dėl pilietybės?

– Žinoma, šeimos nariai nori, kad sugrįžčiau į Lietuvą. Bet man nuoširdžiai dabar baisu ten vykti ir juos aplankyti.

– Kaip manai, ar pakeitus pilietybę nenutrūks ryšys su Lietuva?

– Nesutinku. Tada galėsiu nors ramiai nuskristi retkarčiais aplankyti šeimos, draugų. O Didžioji Britanija jau tapo kaip ir namais. Turiu užsienietę merginą, planuojame šeimą, greitu metu pirksime būstą. Bent jau ramiai galėsiu gyventi.

– Kokį kelią turi praeiti, kad taptu Didžiosios Britanijos piliečiu?

– Ten yra įvairių sąlygų. Iki paraiškos pateikimo datos turi gyventi šalyje penkerius metus. Per tą laikotarpį negali praleisti užsienyje daugiau kaip 450 dienų. Reikia pateikti dokumentus dėl nuolatinės gyvenamosios vietos. Taip pat nebūti pažeidus imigracijos įstatymų.

Tad lieka tik laukti. Jau greitai bus oficialiai penkeri metai, kai čia gyvenu. Mėginsiu. Nežinau, kiek užtruks dokumentų sutvarkymas. Bet kol to nepadarysiu, tol negrįšiu į Lietuvą, kad nesugalvotų paimti manęs į armiją.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus