Žaidėjus už net per didelį norą pagyręs D. Adomaitis: Kšištofas žais dar ilgai ilgai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vos neprisižaidė. Per visas rungtynes dviženklio pranašumo prieš vengrus taip ir neįgiję lietuviai tik po dramatiškos kovos rezultatu 80:75 iškovojo pergalę bei pasiekė trečiąjį laimėjimą paeiliui atrankoje į 2019 metų pasaulio čempionatą.

Komandos vyriausiasis treneris po susitikimo pasidžiaugė žaidėjų aikštėje atiduota energija ir noru, tačiau atskleidė, kad to noro kartais net būdavo per daug.

„Noriu pasveikinti komandą. Jų energija aikštelėje buvo būtent tai, ko mums reikia iš tokios jaunos komandos. Tačiau vienas dalykas yra kelios treniruotės, kitas – žaidimas su vengrais, kurie yra išties gerai susižaidę ir šiandien tą parodė, ypač pirmoje pusėje. Mūsų pagalbos gynyba keturis kartus nuėjo ne ten, kur turėjo, tiksliau, dviese žaidėjai nueidavo ant vieno žaidėjo, o jie mus nubaudė. Antroje pusėje didžiausia mūsų problema buvo mūsų gal kiek per didelis agresyvumas prieš jų žaidėjus su kamuoliu. Pirmoje pusėje jie metė 6 baudas, o antroje – net 22, kas yra tikrai per daug. Puolime mes užpuolėme, tačiau gynyboje mes juos siuntėme ir siuntėme prie baudų metimų linijos ir paprasčiausiai pametėme ritmą. Tačiau jau geriau turėti žaidėjus, kurie nori ir yra per daug agresyvius, negu tokius, kurie būtų pasyvūs ir kuriuos reiktų versti gintis“, – sakė D. Adomaitis.

– Kaip vertinate debiutantų Edgaro Želionio ir Martyno Echodo pasirodymą?, – žurnalistai paklausė D. Adomaičio.

– Kiekvienas įnešė savo indėlį. Buvome suplanavę, kada jie žais ir prieš ką, bet ne visada pavyko tai išnaudoti. Tačiau manau, kad visi per savo minutes įnešė savo indėlį, be to, niekas nežaidė daug minučių, kas mums yra svarbu. Į rinktinę mes žaidėjus kviečiam ne tik tam, kad pasiruoštume žaisti ir pasižiūrėtume savanaudiškai tik į save. Turėjome visokių treniruočių, jų buvo ir sunkesnių, norisi, kad žaidėjai neprarastų ritmo, kuriuo dirba ir klubuose. Galiu tik pagirti žaidėjus už jų darbą ir energiją, kurią jie atiduoda.

– Žygimanto Janavičiaus pakvietimas įžaidėjo pozicijoje turbūt pasiteisino?

– Norėjome turėti vieną perimetro žaidėją, kuris būtų geras gynėjas. Jis savo pareigas šiandien padarė labai gerai – tiek puolime, tiek gynyboje – ir sužaidė labai solidžiai.

– Kaip vertinate į rinktinę sugrįžusį Marių Grigonį, besiėmusį iniciatyvos nuo pat pirmų minučių?

– Vertinu jo sugrįžimą pozityviai. Kiekvieno pasirodymą galima vertinti gerai, nors gal kažkam kažkas ir nepavyko. Marius turėjo problemų su nereikalingomis pražangomis, tačiau jis yra vienas pagrindinių žaidėjų šitoje rinktinėje ir mes norime jį išnaudoti tam tikrose situacijose.

– Ar jau nusprendėte dėl dvyliktuko pirmadienio rungtynėms su Kosovu?

– Nuspręsime rytoj. Minčių yra, bet sprendimas bus priimtas vėliau.

– Klaipėdos arenoje šiandien buvo matyti nemažai laisvų vietų. Kiek susidomėjimo kritimas rinktine veikia žaidėjus, o galbūt to visiškai nesijaučia?

– Ne, tai ne nuo mūsų priklauso. Gal Klaipėda kiek persisotino krepšiniu – praėjusią savaitę čia buvo labai gero lygio Karaliaus Mindaugo taurė, jie turi ir kito gero krepšinio – vietinė komanda žaidžia ir LKL, ir Europos taurėje. Galbūt vietiniams to krepšinio kiek per daug. Kitas dalykas, patys matote, koks lauke oras, galbūt žmonės ir to pabijojo. Be to, vienu metu vyksta dvejos įdomios rungtynės – rinktinės ir „Žalgirio“, kurios manau įdomios ir jums, ir mums. Nei fanams, nei kitiems krepšinio mėgėjams tai nėra gerai.

– Kšištofas Lavrinovičius triskart gana neblogai įėjo į aikštelę. Kaip vertinate jo pasirodymą ir ar užbaigsime jo karjerą pirmadienį?

– Jis įnešė į aikštę tai, ką reikėjo. Leidome į aikštę tada, kai reikėjo jį išnaudoti. Ar užbaigsime jo karjerą pirmadienį? Pažiūrėsim. Manau, kad jis pats nuspręs, kada nori užbaigti karjerą, bet turbūt dar ilgai ilgai žais.

Tuo tarpu Vengrijos rinktinės treneris Stojanas Ivkovičius po susitikimo pasidžiaugė dėl šilto jo komandos priėmimo Klaipėdoje bei pripažino, kad lietuviai turi pajėgesnę komandą.

„Sveikinimai Lietuvai. Ne tik dėl pergalės, bet ir dėl šilto mūsų priėmimo. Rungtynės buvo geros, tačiau pralaimėjome, tad esu liūdnas. Vis dėlto žinau, kad Lietuva turi stipresnę komandą negu mes. Mūsų tikslas yra patekti į kitą etapą, o po Europos čempionato turėjome nemažai pokyčių. Tai buvo puikios rungtynės, iš kurių galėsime daug ko išmokti“, – sakė S. Ivkovičius.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus