Kaip sutaupyti pinigų poilsinei kelionei?
Svajojate apie keliones po platųjį pasaulį? Susinervinate kiekvieną kartą, kai sužinote, kad draugai jau ilsėjosi Italijoje, Ispanijoje ar Egipte? Norėtumėte praleisti atostogas kur nors svetur, bet manote, kad to neleidžia kuklus šeimos biudžetas? Pataupykite!Susitaupyti pinigų svajonių poilsiui nėra neįmanoma. Kad būtų galima atidėti pinigų, pirmiausia reikia sudaryti savo išlaidų planą. Taip išvengsite chaotiško lėšų švaistymo.Kai tiksliai žinosite, kiek pinigų būtina turėti, bus kur kas lengviau atidėti tam tikras sumas.
Galima išskirti tris pagrindinius sumanaus pinigų kaupimo principus:
1. Surūšiuokite savo išlaidas, kad suvoktumėte, kur galima pataupyti ir kas jums būtinai reikalinga.
2. Atidėkite tam tikras sumas reikia reguliariai, be jokio „gailesčio sau“ ir išlygų. Jei pasiduosite silpnumui ir leisite pinigus ne pagal planą, nuolat nepapildydami pinigų ar atvirkščiai – „skolindamiesi“ iš taupyklės, tai jūs niekada nieko nesutaupysite.
Kad išsiaiškintumėte, kiek pinigų kam išleidžiate, sudarykite planą.
1. Būtinos išlaidos: mokesčiai už būstą, komunalines paslaugas.
Čia nieko gudraus nesugalvosime – šios išlaidos iš tikrųjų neišvengiamos ir reikalingos. Gyventi po savo stogu ir naudotis elektra, vandeniu, šildymu yra vienas pamatinių mūsų poreikių.
2. Maisto produktai
Maistui skirtą sumą reikia atidėti iškart ir visą mėnesį kontroliuoti išlaidas. Tokiu būdu užtikrinsite sau normalią mitybą, išvengsite persivalgymų mėnesio pradžioje, pamažu pereinančių į „badavimą“ mėnesio pabaigoje.
3. Transportas
Apskaičiuokite, kiek pinigų jums reikia visuomeniniam transportui ar savo automobilio išlaikymui ir benzinui. Atsižvelkite ir į tai, jog gali pasitaikyti ir neplanuotų važinėjimų. Pasvarstykite, kaip galėtumėte prasmingai pataupyti šioje srityje, pavyzdžiui, dažniau vaikščiodami pėsčiomis ar važinėdami dviračiu.
Kur tikrai galima pataupyti?
1. Drabužiai
Pirmiausia tai liečia moteris. Vienas dalykas, kai drabužis tikrai reikalingas, kitas – „Oho, kokia suknelė!“ Žinoma, džiuginti save būtina. Jeigu kelių suknelių atsižadėjimas gerokai priartins kelionių laiką ar pagerins atostogų kokybę, tai verta „pasiaukoti“. Apžiūrinėdamos viliojančią prekę drabužių parduotuvėje, įsivaizduokite, koks poilsis jūsų laukia netrukus, jei sugebėsite susilaikyti nuo išlaidų šiandien.
2. Pramogos
Štai čia galima pataupyti iš esmės. Paskaičiuokite, kiek pinigų išleidžiate žygiui į naktinį klubą, restoraną, taksi ir įvairiausiems kitiems malonumams. Paskaičiuokite, kiek pinigų galėtumėte sutaupyti atsisakydami daugybės beprasmiškų pramogų, ir jūs būsite maloniai nustebę.
Tiesa, visai užsidaryti tarp keturių sienų būtų neteisinga. Periodiški pasilinksminimai reikalingi visiems, tik reikia surasti aukso vidurį.
3. Mokslai
Kalbėsime ne apie mokymąsi universitete, čia sutaupyti nelengva. Nors galima įsigyti kuklesnį sąsiuvinį ar laiku pasiimti vadovėlį iš bibliotekos, o ne pirkti knygyne už nemažą sumą.
Kai kurių papildomų kursų (savo dvasiniam ugdymui) galima porai mėnesių atsisakyti arba ieškoti būdų pasimokyti savarankiškai.
4. Sportas
Sporto jokiu būdu negalima išsižadėti, bet sutaupyti įmanoma nemažai. Užuot pasinaudoję bėgimo takeliu sporto klube, apibėkite porą ratų aplink namą ar artimiausiame stadione (tai bus netgi naudingiau sveikatai). Vietoj trenerio pasirinkite vaizdajuostę su įrašytais pageidaujamos sporto šakos pratimais. O joga ar pilateso treniruotėmis galima užsiimti namuose. Taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko.
Sutaupyti pinigų atostogoms ar kam kitam gali kiekvienas. Reikia tik noro. Viskas priklauso nuo valios, pasitikėjimo savo jėgomis ir kantrybės.