15 patarimų, kaip padidinti šeimos biudžetą
Kaip sutaupyti, perkant kasdienius pirkinius?
1. Padarykite inventorizaciją šaldytuve. Ko yra? Ko trūksta? Kas greitai pasibaigs? Kas kada buvo pirkta? Apžvalga būtina.
2. Spinteles tvarkykite pagal sistemą. Vėliausiai pirkti daiktai dedami į lentynos galą, produktai, kurių galiojimo laikas greit pasibaigs, keliauja į priekį. Pradarytas pakuotes sandariai uždarykite. Gendančius produktus sudėkite į šaldytuvą.
3. Prieš eidami į prekybos centrą, sočiai pavalgykite. Tyrimais nustatyta, kad alkanas žmogus prisiperka kur kas daugiau maisto.
4. Iš anksto sudarykite būsimų pirkinių sąrašą. Suplanuokite, ką valgysite ir gersite artimiausiu metu. Ir pirkite tik tai, kas įtraukta į sąrašą.
5. Nesidairykite specialių pasiūlymų ir nuolaidų. Lakstydami iš vienos parduotuvės į kitą ir lygindami kainas, galite sutaupyti porą eurų, tačiau medalis turi ir kitą pusę:
a) jei važinėjate automobiliu, sunaudotas kuras, parkavimo mokesčiai bus gerokai didesni nei sutaupyta pinigų suma.
b) pagalvokite apie prarastą laiką: ar apsimoka investuoti dvi papildomas valandas, kad sutaupytumėte porą eurų?
c) besiblaškant po parduotuves, jums teks susidurti su naujomis prekybos centrų vilionėmis. Ar sugebėsite joms atsispirti?
6. Prekybos centruose atkreipkite dėmesį į prekių išdėstymą. Pigiausi produktai visada bus atokiausioje vietoje, o brangiausi – akių lygyje.
7. Kai einate su vaikais į parduotuvę, sudarykite sandėrį:
a) „Namuose gausite ledų, jei nezysite.“
b) „Imkite eurą ir galite už jį ką nors nusipirkti.“
c) „Jums nereikia klausinėti, ką gausite, namuose pilna saldumynų, galėsite išsirinkti.“
Bet kokiu atveju su vaikais eikite prie tos kasos, kuri neapkrauta saldainiais.
8. Peržiūrėkite prekes, kurias perkate nuolat. Ar jos iš tikrųjų tinkamiausios?
9. Užuot ėję į restoraną, nusipirkite ką nors nepaprasto ir brangaus prekybos centre. Bet kokiu atveju tai bus pigiau, nei pietauti restorane. Už taupymą galite save retkarčiais palepinti, tik pasistenkite, kad tai netaptų įpročiu.
10. Reikalingi brangūs pirkiniai netipišku metų laiku gali sutaupyti nemažai pinigų, pavyzdžiui, žoliapjovė žiemą ar slidės pavasarį.
11. Pabandykite derėtis, ir jei pardavėjas liks užsispyręs, nieko baisaus, jūs vis tiek nieko neprarandate.
12. Tikriausiai jau dabar žinote, kam norėsite padovanoti dovanų per gimtadienį ar Kalėdas. Pasirūpinkite tuo iš anksto ir pasiteiraukite apie galimybę pakeisti.
13. Prietaisai turi tarnauti ilgai ir nebūti brangūs. Neskubėkite pirkti, kruopščiai surinkite kuo daugiau informacijos apie pasiūlą, kainas, funkcijas, priežiūrą ir patvarumą.
14. Sezono pabaigoje drabužių galima nusipirkti pigiau.
15. Jei einate į maisto prekių parduotuvę pėsčiomis, niekada neimkite vežimėlio. Kraudami produktus į krepšį, jūs jausite pirkinių svorį ir žinosite, kiek galite parnešti namo. Didelis vežimas sudaro įspūdį, kad jūs išsirinkote per mažai produktų ir kažką pamiršote.